جعبه آتش نشانی خودبازشو نام وسیله ایست که توسط معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه طراحی و به ثبت رسیده است. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ بهنام محمدزاده اظهار داشت: جعبه آتش‌نشانی خودبازشو در تمام مدت قفل بوده و درب آن فقط بوسیله کلید مخصوص که در اختیار مسئول آن می […]

جعبه آتش نشانی خودبازشو نام وسیله ایست که توسط معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه طراحی و به ثبت رسیده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ بهنام محمدزاده اظهار داشت: جعبه آتش‌نشانی خودبازشو در تمام مدت قفل بوده و درب آن فقط بوسیله کلید مخصوص که در اختیار مسئول آن می باشد باز می شود و قابلیت منحصر بفرد آن این است که در هنگام حریق و با بالا رفتن دما، درب جعبه به صورت خودکار باز شده و افراد به وسایل درون آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

وی درباره دلایل ساخت جعبه آتش‌نشانی خودبازشو نیز ادامه داد:با توجه به اینکه وسایل ایمنی موجود در جعبه های قدیمی در دسترس همگان است، احتمال سرقت و یا دستکاری آن توسط افراد غیر متخصص بسیار زیاد است که با استفاده از جعبه آتش‌نشانی خودبازشو این مشکل حل خواهد شد.

محمدزاده در پایان اضافه کرد: از دیگر قابلیت های هوشمند جعبه آتش نشانی خودبازشو می توان به درجه دیجیتال نشانگر مقدار آب موجود در مخزن، چراغ اخطار دهنده وجود خطا در سیستم پمپ و آبرسانی، درجه میزان فشار آب لوله ها، آژیر خطر حریق و کلید قطع کن صدای آژیر اشاره کرد.

گفتنی است که‌ جعبه آتش‌نشانی خودبازشو با شماره ۱۰۲۵۱۷ در اداره ثبت اختراعات به ثبت رسیده است.