مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به شیوع کرونا و روند کند پالایش متقاضیان طرح ملی مسکن گفت: تاکنون ۳ هزار نفر وجه درخواستی را واریز کرده‌اند. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از تسنیم؛ مسعود شریفی با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی مسکن تأمین زمین مهمترین موضوع است اظهار داشت: […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به شیوع کرونا و روند کند پالایش متقاضیان طرح ملی مسکن گفت: تاکنون ۳ هزار نفر وجه درخواستی را واریز کرده‌اند.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از تسنیم؛ مسعود شریفی با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی مسکن تأمین زمین مهمترین موضوع است اظهار داشت: در مرحله اول متقاضیان در سامانه‌ای ثبت‌نام کردند و پالایش آن‌ها به طور عمده انجام شده و در آینده نزدیک نهایی می‌شود.
وی با بیان اینکه ۴۰ هزار نفر در استان برای این طرح ثبت‌نام کردند که ۲۲ هزار نفر تأییدیه اولیه را داشتند عنوان کرد: تاکنون ۳ هزار نفر از واجدان شرایط واریز وجه داشته‌اند.
شریفی گفت: برای ۳ هزار و ۲۰۰ واحد از طرح اقدام ملی مسکن زمین تأمین شده و به طور عمده پیمانکاران مشخص و در مواردی نیز کار اجرایی آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه‌هایی در قالب طرح ملی مسکن با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف منعقد شده است افزود: یک هزار و ۳۰۰ واحد برای ارتش و ۵ هزار واحد برای اقشار تخت پوشش بنیاد شهید در نظر گرفته شده است.
شریفی با بیان اینکه در مجموع بیش از ۱۲ هزار واحد پیش‌بینی شده که ۷ هزار واحد در زمین‌های بخش دولتی و ۵ هزار واحد در زمین‌های بخش خصوصی قرار دارند بیان کرد: در قالب زمین‌های بخش خصوصی و تعاونی‌ها نیز حدود ۳ هزار و ۸۰۰ تا ۴ هزار واحد مزایا در اختیار واجدان شرایط قرار داده می‌شود.
وی گفت: تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد، ۵۰ درصد تخفیفات نظام مهندسی و ۵۰ درصد تخفیفات شهرداری از امتیازات این طرح برای متقاضیان است.