مدیرکل کانون استان کرمانشاه ویژه‌ برنامه‌های هفته ملی کودک در استان را اعلام کرد.

ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک در استان کرمانشاه تشریح شد

مدیرکل کانون استان کرمانشاه، صبح روز چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰، در جلسه‌ هماهنگی برای برنامه‌ریزی فعالیت‌های ویژه به مناسبت هفته ملی کودک که با حضور نمایندگان اداره‌های مختلف برگزار شد، به تشریح این برنامه‌ها پرداخت.

به گزارش نسیم کرمانشاه، مهناز فتاحی، مدیرکل کانون استان کرمانشاه، صبح روز چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰، در جلسه‌ هماهنگی برای برنامه‌ریزی فعالیت‌های ویژه به مناسبت هفته ملی کودک که با حضور نمایندگان اداره‌های مختلف برگزار شد، به تشریح این برنامه‌ها پرداخت.

مهناز فتاحی، مدیرکل کانون استان کرمانشاه با اشاره به مسئولیت کانون پرورش فکری به عنوان دستگاه متولی برگزاری برنامه‌های هفته ملی گفت: کانون پرورش فکری، به عنوان دستگاهی که هدفش کشف و استعدادهای کودکان بوده است، به عنوان مسئول این کمیته و با همکاری نهادها و سازمان‌ها، برنامه‌هایی را تصویب و برگزار می‌کند.

فتاحی همچنین گفت: کار برای کودکان چیزی نیست که خیلی زود شاهد به ثمرنشستن آن باشیم، بلکه نتیجه کار با کودکان را باید در آینده ببینیم. و آینده ما، امروز ساخته می‌شود.
مدیرکل کانون استان کرمانشاه با ابراز امیدواری به اینکه؛ مسئولان، کودکان را فراموش نکنند، گفت: یکی از اهداف برگزاری هفته ملی کودک این است که توجه افکار عمومی را به این جلب شود که چقدر کار برای کودکان مهم است.

او، روزهای کرونایی را برای کودکان روزهای سختی دانست، اما اعلام کرد؛ فعالیت‌های کانون پرورش فکری با هدف زدودن تلخی این روزها، بسیار چشمگیر بوده است.

فتاحی، اجرای برنامه‌های هفته ملی کودک در استان کرمانشاه را با توجه به شرایط رنگ‌بندی کرونایی، بیشتر در فضای مجازی عنوان کرد. اما اعلام داشت در شهرهایی که مشکل ندارند، برنامه‌ها به صورت حضوری خواهد بود.

فتاحی با عنوان اینکه؛ کودکان و نوجوانان دغدعه ما هستند ، افزود: در هفته ملی کودک، دو نوع برنامه برای این گروه‌های سنی اجرا می‌شوند. برنامه‌هایی برای کودکان و نوجوانان و برنامه‌هایی درباره کودکان و نوجوانان.

مدیرکل کانون استان کرمانشاه، مهمترین برنامه‌های هفته ملی کودک در استان کرمانشاه را شامل: نمایشگاه دستاوردهای کانون در همه مراکز، برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری “آوه‌زین” (جایگاه زایش آب) با همکاری اداره آب و فاضلاب استان همراه با رونمایی از عروسک “آوه‌زین” در محل سراب شهرستان روانسر، جشنواره بزرگ هنرهای تجسمی (با موضوع: صلح، مدافعان سلامت، …)، اجرای برنامه زنده اینترنتی در محل پارک معلم با اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی وبا حضور کودکان کار به عنوان میهمانان ویژه در ساعت ۱۰ صبح تاریخ ۲۰ مهر، حضور در صدا و سیمای استان و رسانه‌ها برای تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های ویژه در حوزه کودکان و نوجوانان، معرفی اعضای موفق استان در مسابقه‌های بین‌المللی نقاشی، تجلیل از کتاب‌خوانان موفق، نمایش فیلم‌های سینمایی کانون (برای کودکان و نوجوانان همراه با خانواده)، نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره کشوری “نیایش” در محل مرکز شماره ۲ کانون شهر کرمانشاه، حضور کتابخانه‌های سیار کانون در روستاها و مناطق کم‌برخوردار با اجرای برنامه‌های فرهنگی و توزیع کتاب، بازدید رایگان از مجموعه تاریخی طاق بستان در تاریخ ۱۶ مهر با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، دیدار کودکان و نوجوانان برگزیده جشنواره‌های بین‌المللی و ملی با استاندار با همکاری اداره ورزش و جوانان، برگزاری برنامه “ساعت کودکی” در همه مراکز استان و با دعوت از کاربران فضای مجازی مرتبط با کودکان در ساعت ۱۸ تاریخ شنبه ۱۷ مهر با هشتک #ساعت_کودکی، اجدای برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی با عنوان ” کودک، شادی، بازی” به صورت حضوری و مجازی، … خواهد بود.

مدیرکل کانون استان همچنین، از عضویت رایگان برای کودکان و نوجوانان در سراسر استان کرمانشاه در روز ۱۷ مهر به مناسبت هفته ملی کودک خبر داد.

ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک در استان کرمانشاه از روز ۱۶ مهر آغاز و تا ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

این برنامه‌ها با شعار “حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی ” برگزار می‌شوند.