معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه رازی گفت: دانشگاه رازی با ارتقا ۱۱ پله ای نسبت به سال قبل در رتبه ۱۲ کشوری قرار گرفت.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه، دکتر مصطفی مصطفایی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: جشنواره پژوهش و فناوری هر ساله معمولا در اواسط آذرماه در دو بخش استانی و کشوری آغاز می شود که در سال جاری نیز طبق روال گذشته این جشنواره برگزار خواهد شد.

وی گفت: این جشنواره در بخش استانی در ۱۲ تا ۱۷ آذرماه و همچنین در بخش کشوری نیز از ۱۹ تا ۲۴ آذر ماه آغاز خواهد شد.

معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه رازی بیان داشت: شعار امسال هفته پژوهش و فناوری《پژوهش و فناوری پیشران تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین》 بوده که دانشگاه رازی متولی اصلی برگزاری این جشنواره می باشد.

وی افزود: مراسم تجلیل از پژوهشگران منتخب استان نیز در حین این جشنواره در دانشگاه رازی برگزار خواهد شد که در دو قالب بخش دانشگاهی در تاریخ ۱۴ آذر ماه برگزار و بخش استانی نیز تجلیل از پژوهشگران منتخب استان که در روز پنجشنبه ۱۷ آذر ماه برگزار می شود.

دکتر مصطفایی بیان کرد: دانشگاه رازی در سال جاری با ارتقا ۱۱ پله ای نسبت به سال قبل توانست در بین دانشگاه های برتر کشور در رتبه ۱۲ کشوری قرار گیرد که با تلاش اعضای هئیت علمی، دانشجویان و رئیس دانشگاه این امر محقق شد.

وی گفت: مطابق اعلام پایگاه های استنادی معتبر جهانی، دانشگاه رازی در بین دانشگاه های غرب کشور بالاترین میزان تولیدات علمی را به خود اختصاص داده و به همین دلیل مرجعیت دانشگاهی غرب کشور را عهده دار می باشد و همچنین دانشگاه رازی در بین دانشگاه های جهان اسلام رتبه ۱۳ را به خود اختصاص داده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی تاکید داشت: در سال جاری ۸ نفر از استادان این دانشگاه در نمای جهانی جزو پژوهشگران پر استناد یک درصد قرار دارند و ۱۷ نفر نیز به عنوان پژوهشگران دو درصد پر استناد جهانی از اعضای این دانشگاه می باشند.

وی افزود: این دانشگاه در سال جاری مجوز پارک علم و فناوری بیستون را دریافت نمود که استان کرمانشاه با احتساب این پارک در حال حاضر داری دو پارک فناوری است.

دکتر مصطفایی ادامه داد: در مراسم استانی هفته پژوهش و فناوری ۸۰ نفر از برگزیدگان استان در حوزه های مختلف مورد تجلیل قرار می گیرند و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری در محل برگزاری مراسم برپا خواهد شد که این نمایشگاه از ۱۴ آذر ماه تا پایان جشنواره دایر خواهد بود که در راستای هفته پژوهش داخلی دانشگاه رازی خواهد بود.

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان، هسته های فناور و واحد های فناور مستقر در دانشگاه معرفی خواهند شد که ۲۹ محصول از این شرکت ها ارائه می شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی در پایان تاکید داشت: دانشگاه رازی با برگزاری این گونه نمایشگاه ها به دنبال کارایی و تبدیل علم و فناوری به ثروت بوده تا این مقوله در مسیر صحیح و درستی قرار گرفته به گونه ای که دانشجویان بایستی پس از فارغ التحصیلی مشکلات واحدهای صنعتی را مرتفع نمایند.