ادامه نهضت آزادسازی زندانیان توسط سازمان بسیج حقوقدانان

  پرینت
شناسه خبر : 17263 | تاریخ انتشار : 06 مرداد 1400 - 18:56 |
در آستانه عید سعید غدیر خم چهارمین مرحله نهضت آزادسازی زندانیان توسط سازمان بسیج حقوقدانان در سال ۱۴۰۰ به مناسبت دهه امامت و ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم در زندان مرکزی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، مدیر کل زندانهای استان در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به مسئولان و مدعوین گرامی اظهار داشت: عید سعید غدیرخم فرصت مناسبی برای زندگی علوی است .

حمیدرضا پوریانی در ادامه با بیان اینکه سازمان بسیج حقوق دانان به صورت جهادی و خارج از وظایف ذاتی خود کمک کار سازمان زندان‌هاست و تنها نهادی است که در سطح استان مازاد بر وعده های خود به زندان‌ها و زندانیان خدمات رسانی نموده است.

مدیر کل زندانهای استان با تشکراز اقدامات سازمان بسیج حقوق دانان در اجرای نهضت آزادسازی زندانیان خطاب به زندانیان مشمول آزادی گفت: قدر آزادی خودتان را در این ایام مبارک بدانید و از بازگشت به کانون خانواده حداکثر استفاده را بنمایید.

در ادامه این برنامه مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه با بیان گزارشی از اقدامات اجرای نهضت آزادسازی زندانیان گفت : بسیج حقوقدانان مفتخر است در سال ۱۴۰۰ نیز این طرح را به صورت ماهانه ادامه داده و در سال جاری طی چهار مرحله تاکنون ۲۸ نفر از افراد زندانی دارای محکومیت های مالی آزاد شده اند و به آغوش خانواده بازگشتند.

بهرامی پور با بیان اینکه امروز در مرحله چهارم سال جاری به مناسبت دهه امامت و ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم ده نفر مشمول این طرح قرار گرفته‌اند افزود : در اجرای این طرح به دنبال باز سازگاری و باز اجتماعی شدن زندانیان و اصلاح آنان به عنوان مهمترین هدف حقوق کیفری و دستگاه عدالت کیفری از اعمال مجازات ها و حفظ کانون گرم خانواده‌های دارای مشکلات مالی هستیم و در کنار آن هم به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و نیز کاهش حجم پرونده‌های مفتوحه دستگاه قضایی کمک کنیم و از همه مهمتر نهادینه کردن فرهنگ آزادسازی زندانیان به عنوان یک کار خیر و خداپسندانه در جامعه است که خوشبختانه در این حوزه ها نقش آفرینی موثری داشته ایم .

وی اظهار داشت: همچنین گروه‌های جهادی حقوق دانان بسیجی نیز با حضور در زندان مرکزی کرمانشاه به مشاوره های حقوقی و قضایی به زندانیان پرداختند و تیم های معاونت بهداشت و درمان سپاه استان نیز از جمله پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک در زندان حضور یافته و به خدمات رسانی پزشکی و درمانی به زندانیان پرداختند که کار بسیار ارزشمند و مورد استقبال مسولین زندان و زندانیان است.

در ادامه این مراسم دادستان نظامی استان کرمانشاه با تبریک عید سعید غدیر خم و سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد اظهار داشت: در کشور هر جایی که نیاز به حضور بسیج بوده است، بسیج ورود کرده و موفق عمل کرده است و امروز شهادت می دهیم که دستگاه قضایی مدیون بسیج و به ویژه بسیج حقوقدانان است که بدون هیچگونه چشم داشتی در امورات تخصصی حقوقی و قضایی کمک کار دستگاه قضایی و زندانها هستند و امورات مشاوره های حقوقی، خدمات معاضدتی، توزیع بسته های معیشتی، آزادسازی زندانیان و خدمات پزشکی رایگان را انجام می‌دهند‌.

موسوی با تقدیر از خدمات سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه گفت: امیدوار هستیم همه دستگاه‌ها برای حمایت از زندانیان پس از آزادی ورود کنند و زمینه های اشتغال پایدار آنان را در جامعه فراهم آورند تا یکی از عوامل اصلی زمینه های ارتکاب جرائم از بین رود.

دادستان نظامی استان با اشاره به لزوم رسیدگی به مشکلات زندانیان نظامی اظهار داشت: در جامعه نیروهای مسلح یک نفر هم مرتکب جرم شود برای ما هزینه دارد و لذا از همه ظرفیت‌ها برای پیشگیری از وقوع جرائم و همچنین حفظ شان و روحیه نیروهای مسلح استفاده خواهیم کرد.

در پایان این مراسم،مداح و ذاکر اهل بیت حاج یزدان ناصری در وصف مولا علی (علیه السلام) و عید بزرگ سعید غدیر خم به مولودی خوانی پرداختند و همچنین احکام آزادی زندانیان مشمول این مرحله آزادسازی به همراه بسته های معیشتی سازمان بسیج حقوقدانان به آنان اهدا شد.

اخبار مشابه
افتتاح گاز رسانی به ۷ روستا و یک واحد تولیدی در شهرستان پاوه
بهره برداری از گاز رسانی به ۷ روستای پاوه
تعیین ١٠٠ نقطه در شهر کرمانشاه برای انجام تبلیغات محیطی انتخابات یازده اسفند  
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.