مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در حاشیه مراسم بهره برداری از طرح های اشتغالزا که با حضور معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی و امید و فرماندار شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد، گفت: صندوق کارآفرینی امید حامی کسب و کارهای خرد و کوچک نقش بسیار مؤثری در استان کرمانشاه به ویژه در […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در حاشیه مراسم بهره برداری از طرح های اشتغالزا که با حضور معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی و امید و فرماندار شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد، گفت: صندوق کارآفرینی امید حامی کسب و کارهای خرد و کوچک نقش بسیار مؤثری در استان کرمانشاه به ویژه در مناطق زلزله زده در ایجاد شغل های پایدار با پرداخت تسهیلات کم بهره داشته است.

حسن عزیزی با اشاره به تخصیص مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغال ویژه مناطق زلزله زده از محل صندوق توسعه ملی به استان کرمانشاه، عنوان نمود: اعتبارات ویژه اشتغال در مناطق زلزله زده استان توسط چهار بانک و موسسه عامل کشاورزی، پست بانک ، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید تخصیص یافته که از این مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان به صندوق کارآفرینی امید استان ابلاغ شده است.
ایشان با مثبت ارزیابی نمودن عملکرد صندوق کارآفرینی امید در جذب اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و اعتبارات اشتغالزا ویژه مناطق زلزله زده استان، عنوان کرد: تقریباً صد در صد اعتبارات تخصیصی اشتغالزا از محل صندوق توسعه ملی ویژه اشتغال در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تخصیصی صندوق کارآفرینی امید با پیش بینی ۴۸۰۰ فرصت شغلی جذب شده است.
حسن عزیزی همچنین اظهار نمود: در راستای سیاست های ایجاد اشتغال توسط صندوق کارآفرینی امید مبلغ ۷۴ میلیارد و ۳۶۳ میلیون تومان از محل اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری به صندوق تخصیص یافته که ۹۸ درصد آن با پیش بینی ۱۶۴۳ فرصت شغلی جذب شده که عملکرد مطلوبی می باشد.
اصحابی معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید نیز در این مراسم عنوان، نمود: زلزله بلای طبیعی است و مردم استان کرمانشاه در کنار یکدیگر همراه با مسئولین اجرایی توانستند از این بلای طبیعی فرصت های جدیدی در کسب و کار پدید آوردند.
اصحابی در ادامه افزود: در حقیقت چهره استان به ویژه شهرستان سرپل ذهاب پس از این دو سال امیدوار کننده است و حضور دستگاه های اجرایی در کنار مردم یک عرصه آبادانی و پیشرفت را در استان به وجود آورده است.
وی در پایان ضمن تشکر از مدیران استان و شهرستان سرپل ذهاب، گفت: خدمت رسانی نباید مقطعی باشد و با توجه به اینکه در هشت سال دفاع مقدس و خدماتی که پس از آن روی داده است ما خود را مدیون مردم قهرمان استان کرمانشاه می دانیم.
مسعود خاکسار مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امیدنیز در این مراسم  با ارائه توضیحاتی در خصوص اتفاقات پس از زلزله سال ۹۶ عنوان کرد: در طول این مدت بررسی های کارشناسی انجام دادیم و تمام تمرکز خود را در احیای اشتغال و کسب و کارهای از بین رفته گذاشتیم که خوشبختانه پس از دو سال امروز توانستیم تأثیر آنها را در شهرستان ها و روستاها را مشاهده کنیم.
گفتنی است: در این مراسم دو طرح اشتغالزا در زمینه تولید سنگ های مصنوعی و جعبه های پلاستیکی با اعتباری بالغ بر ۹۸۰ میلیون تومان و پیش بینی ۱۰ فرصت شغلی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید با حضور اصحابی معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، جمالی نیا فرماندار محترم سرپل ذهاب، مسعود خاکسار مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح بهره برداری از آنها آغاز شد.