مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب از افتتاح سه پروژه بزرگ این شرکت در استان کرمانشاه همزمان با هفته هفتم پويش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال 1400 با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو با اعتباری بالغ بر 360 میلیارد ریال افتتاح خبر داد.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه، مهندس “علی اسدی” ضمن تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در خصوص این پروژه‌ها گفت: افزایش ظرفیت پست ۶۳.۲۰ کیلوولت روانسر از ۴۰ به ۸۰ مگاولت‌آمپر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان یکی از پروژه‌های مهمی است که به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: پروژه افزایش ظرفیت پست ۶۳.۲۰ کیلوولت کنگاور از ۱۵ به ۳۰ مگاولت‌آمپر با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان دیگر پروژه‌ای است که برای پایداری شبکه برق این شهرستان حائز اهمیت است.

مهندس اسدی با اشاره به اهمیت تامین برق طرح گرمسیری در شهرستان سرپل‌ذهاب که توسط وزارت نیرو برای توسعه کشاورزی و ایجاد اشتغال در منطقه احداث شده ابراز داشت: افزایش ظرفیت پست ۶۳.۲۰ کیلوولت سرپل‌ذهاب۲ از ۱۵ به ۳۰ مگاولت‌آمپر با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان دیگر پروژه‌ای است که توسط این شرکت احداث و به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این پروژه‌ها ۷۰ مگاولت‌آمپر به ظرفیت فوق‌توزیع شرکت برق منطقه‌ای غرب در استان کرمانشاه افزوده شده است، افزود: این پروژه‌ها جزء اولویت شبکه به‌منظور عبور از پیک بار تابستان سال جاری اجرا شده است.

مهندس اسدی در ادامه به تشریح اقدامات این شرکت در خصوص اجرای برنامه‌های پاسخگویی بار و مدیریت مصرف پرداخت و تصریح کرد: پیرو ابلاغ نامه مقام عالی وزارت نیرو، جلساتی با استانداران کردستان و ایلام برگزار و تصمیماتی در خصوص کاهش ساعات اداری و مدیریت بار ادارت در سه استان تحت پوشش اتخاذ شد که خوشبختانه اجرای این برنامه‌ها باعث کاهش حدود ۱۰ درصدی بار منطقه در اردیبهشت نسبت به فروردین شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب در پایان گفت: این پروژه‌ها به‌طور کلی با هدف افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه، فراهم شدن زیرساخت تأمین برق مشترکین و متقاضیان جدید و صنایع تولیدی، تأمین برق طرح گرمسیری و توسعه بخش کشاورزی و باغداری با اعتباری بالغ بر ۳۶۰ میلیارد ریال در کمترین زمان ممکن توسط این شرکت احداث شده‌اند.