مدیرکل بودجه شهرداری کرمانشاه گفت: 200 پروژه عمرانی شهر کرمانشاه در بودجه سال 1400 لحاظ شده است.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه، دکتر علی جمور اظهار داشت: بودجه شهرداری کرمانشاه در سال ۱۴۰۰ که در شورای اسلامی شهر کرمانشاه به تصویب رسیده، مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه هدف مجموعه شهرداری کرمانشاه خدمت رسانی به مردم است افزود: با همین نگاه، ۷۲ درصد بودجه سال ۱۴۰۰ به مباحث عمرانی شهر اختصاص داده شده و ۲۸ درصد آن بودجه جاری است.

مدیرکل بودجه شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: مبلغ ۲ هزار و ۱۴۶ میلیارد تومان بودجه عمرانی شهر کرمانشاه است که بصورت تخصصی در بین مناطق هشت گانه و سازمان های شهرداری تقسیم شده است.

جمور با بیان اینکه بودجه آسفالت امسال با صد میلیارد تومان نسبت به سال گذشته صددرصد افزایش داشت است خاطرنشان کرد: درآمد مناطق هشت گانه شهرداری کرمانشاه در ۶ ماه نخست سال بطور متوسط ۷۰ درصد بوده که منطقه دو با بیش از ۹۰ درصد تحقق بودجه، رتبه برتر را کسب کرده است.

وی با اشاره به بودجه ۸۵۴ میلیاردی شهرداری در بحث هزینه جاری گفت: در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰، میزان هزینه جاری شهرداری کرمانشاه ۲۵ درصد بوده که این نشان از کاهش و صرفه جویی ۲۵ درصدی در هزینه جاری بوده است.

مدیرکل بودجه شهرداری کرمانشاه با اشاره به پیش بینی اجرای بیش از ۲۰۰ پروژه عمرانی شهر کرمانشاه در بودجه سال ۱۴۰۰ بیان کرد: پروژه های بزرگی همچون تکمیل قطارشهری با ۷۰۰ میلیارد تومان، خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس با ۲۰۰ میلیارد تومان، آسفالت صد میلیارد تومان و توسعه فضای سبز با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار ازجمله پروژه های مهم شهرداری است.

جمور در پایان با اشاره به بودجه ۹ میلیارد تومانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه تاکید کرد: مجموعه شهرداری کرمانشاه هدفی جز خدمت به مردم ندارد، لذا نیاز است مردم شریف کرمانشاه نیز با مشارکت و همراهی خادمین خود در شهرداری، نقش مهمی را در توسعه شهری ایفا کنند.