فرماندار کرمانشاه گفت: ۶۸ طرح عمرانی و اشتغالزایی با اعتبار بیش از ۱۲۶ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر، فضل الله رنجبر پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه شورای شهرستان کرمانشاه که در فرمانداری برگزار شد ضمن تبریک بازگشایی مرز خسروی اظهار داشت: این یکی از […]

فرماندار کرمانشاه گفت: ۶۸ طرح عمرانی و اشتغالزایی با اعتبار بیش از ۱۲۶ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر، فضل الله رنجبر پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه شورای شهرستان کرمانشاه که در فرمانداری برگزار شد ضمن تبریک بازگشایی مرز خسروی اظهار داشت: این یکی از آرزوهای مردم مقاوم و صبور استان کرمانشاه است که با تلاشهای استاندار کرمانشاه و همه کسانی که در این راه تلاش کردند به ثمر نشست.

فرماندار کرمانشاه افزود: در این خصوص تفاهم نامه اولیه بین وزارت کشور عراق و ایران منعقد شده است و امیدواریم این حرکت برای مردم منشاء خیر و برکت باشد.

گردشگری مذهبی در راستای رونق اقتصادی نقش مهمی دارد 
این مسئول خاطر نشان کرد: امروز گردشگری مذهبی در دنیا یکی از اقدامات ارزشمند در راستای رونق اقتصادی و بالا بردن درآمد مردم است.

رنجبر بیان داشت: البته با بازگشایی مرز خسروی وظیفه ما سنگین تر خواهد شد و باید آمادگی جهت پذیرایی زائران اربعین را داشته باشیم لذا به این منظور ستاد اربعین با جدیت جلسات را تشکیل دهند تا بتوانیم به نحو شایسته زیرساختهای این کار را فراهم کنیم.

وی افزود: همه ادارات هرآنچه در توان دارند به کار بگیرند حسینیه ها، محل های اجتماعات ادارات و … باید به این منظور آماده باشد و هیچ اداره ای در این راستا استثناء نیست.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه نگاه ویژه ای به شهر ماهیدشت باید بشود گفت: در این خصوص لازم است شهردار و بخشدار برای آماده سازی مساجد و همچنین تجهیز سرویس های بهداشتی تدابیر لازم را داشته باشند.

رنجبر خاطر نشان کرد: همچنین شرکت توزیع برق نسبت به روشنایی معابر و شهردار نسبت به فضا سازی شهر اهتمام ویژه داشته باشند.

مهم ترین دستاورد انقلاب مردم داری و مردم محوری است
وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشریح برنامه های هفته دولت گفت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی که بر گرفته از خون پاک شهدا به خصوص شهید باهنر و رجایی است باعث شکسته شدن قدرت آمریکا شده است.

فرماندار کرمانشاه اظهار داشت: رزمندگان ما در سپاه، نیروی دریایی، نیروی زمینی، نظامی و انتظامی و … هیمنه دشمن در هم شکسته شده است.

وی مهم ترین دستاورد انقلاب را مردم داری و مردم محوری دانست وخاطر نشان کرد: آنچه راه انقلاب را ادامه خواهد داد خدمت به مردم محروم است و ضروری است مسئولین، مدیران و کارکنان نظام اداری که با بیت المال سروکار دارند پاکدستی را پیشه کار خود کنند.

رنجبر بیان داشت: امروز نیروهای اطلاعات سپاه و نیروی انتظامی به خوبی در مقابل دست درازی به بیت المال ایستاده اند و با آنها مقابله خواهند کرد و با قاطعیت با کسانی که در هر گوشه ای از ادارات بخواهند به بیت المال تعرض داشته باشند برخورد جدی خواهد شد.

این مسئول با تاکید به ارائه خدمات گسترده تر در مناطق محروم طی هفته دولت، افزود: ۶۸ طرح عمرانی و اشتغالزایی با اعتباراتی بالغ بر ۱۲۶ میلیارد تومان افتتاح خواهند شد.

وی از ۵ کلنگ زنی در هفته دولت خبر داد و گفت: همچنین ۳۰ طرح اشتغالزایی داریم که ۱۰ فرصت شغلی در حوزه شهرستان را ایجاد می کند.

فرماندار کرمانشاه عمده این طرح ها را صنعتی و کشاورزی اعلام کرد.
گازرسانی به ۱۷ روستای کرمانشاه همزمان با هفته دولت 
رنجبر اظهار داشت: در هفته دولت همچنین عملیات گاز رسانی به ۱۷ روستا و ۲۴ واحد صنعتی تولیدی با حضور یکی از مقامات کشوری انجام خواهد گرفت.

این مسئول تصریح کرد: افتتاح ۴ واحد خانه بهداشت که با کمک خیرین احداث شدا و دانشکده های مهندسی و اقتصادی در دانشگاه از دیگر پروژه هایی است که در هفته دولت به بهره برداری خواهند رسید.

وی دیدار با امام جمعه کرمانشاه، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا، برگزاری گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر در مسجد غدیر کرمانشاه، ارائه خدمات رایگان توسط هلال احمر و بسیج جامعه پزشکی در روستاها و مناطق محروم، دیدار با خانواده شهدای کارمند و ایثارگر را از دیگر برنامه های هفته دولت اعلام کرد.

فرماندار کرمانشاه اظهار داشت: رویدادهای ورزشی از جمله مسابقات کاراته با حضور ۶ کشور خارجی. هاکی ، شنا و هندبال کشوری طی هفته دولت از ۳۱ مرداد تا ۷ شهریور ماه در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

واقعه غدیر روز دوشنبه در کرمانشاه بازسازی می‌شود
این مسئول همچنین در ادامه در خصوص مراسم عید غدیر گفت: مراسم بازسازی واقعه غدیر روز دوشنبه در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

رنجبر ادامه داد: در خصوص موضوع عید غدیر لازم است همه ادارات فعال شوند چرا که این عید بزرگ ماست و شایسته نیست مسئولی برای این امر فعالیت نکند.

به طور جدی پیگیر سند اشتغال شهرستان برای سال ۹۸ هستیم
وی با بیان اینکه به طور جدی پیگیر سند اشتغال شهرستان برای سال ۹۸ هستیم گفت: باید بیش از ۱۸ هزار فرصت شغلی را در کرمانشاه ایجاد کنیم که البته در این راستا ۱۲ هزار شغل پایدار درتعهد ماست.

فرماندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: بنیاد شهید، کمیته امداد و بهزیستی تعهد اشتغال حمایتی دارند که باید به طور جدی نسبت به تعهد اشتغال حساس شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های ارزیابی مدیران ایجاد اشتغال است، ادامه داد: شهرداری کرمانشاه در حوزه اشتغال شهری، آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی نیز باید کمک کنند تا بتوانیم تعهد اشتغال شهرستان را محقق کنیم.
رنجبر فرصت ثبت نام برای جشنواره کارآفرینی در آن را تا ۳۱ مرداد اعلام کرد و بیان داشت: تاکنون شهرستان کرمانشاه حدود ۶۰ نفر ثبت نام داشته است.