فرماندار کرمانشاه با اشاره به اینکه اعتیاد ۵۵ درصد طلاق و ۶۵ درصد همسر آزاری جامعه است گفت: اجتماعی کردن اعتیاد به عنوان مهم ترین راهکار پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در اولویت سیاست بارزه با این پدیده در دستور کار قرار گیرد. به گزارش نسیم کرمانشاه، فضل الله رنجبر روز جمعه در سخنرانی […]

فرماندار کرمانشاه با اشاره به اینکه اعتیاد ۵۵ درصد طلاق و ۶۵ درصد همسر آزاری جامعه است گفت: اجتماعی کردن اعتیاد به عنوان مهم ترین راهکار پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در اولویت سیاست بارزه با این پدیده در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، فضل الله رنجبر روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهر کرمانشاه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر افزود: یکی از مهمترین آسیب اجتماعی مورد تاکید مقام معظم رهبری که مسوولان و جامعه باید با آن مبارزه کننداعتیاد است که ریشه بسیار دیگر از آسیب های اجتماعی است.

رنجبر گفت: در چند سال گذشته بیش از ۵۰ نوع قرص روان گردان و صنعتی جدید در کشور کشف شده که نشان دشمنی استکبار جهانی برای از هم پاشی جامعه و نابودی جوانان ماست.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تاکنون چهار هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده گفت: نظام سرمایه، جانی، مالی، انسانی هنگفتی در راه مبارزه با مواد مخدر هزینه کرده است که لازم است افراد جامعه هم به این پدیده شوم اعتیاد حساسیت بیشتری به خرج دهند.

فرماندار کرمانشاه در ادامه اعتیاد در کشور را حاصل توطئه استکبار جهانی، ضعف آگاهی از عواقب اعتیاد، ضعف نه گفتن بین جوانان، فریب به این معنا برخی قرص ها و مواد اعتیاد آور نیست و یا برای درمان فلان بیماری خوب است مانند اختلات جنسی، ضعیف کردن تدین مردمعامل و ریشه فراگیری اعتیاد دانست.

رنجبر با بیان اینکه براساس تحقیقات ۵۰ درصد افراد معتاد صاحب کار بودن و بیکاری به تنهایی ریشه اعتیاد نباید قلمداد کرد.

او با بیان اینکه خودکشی و خشونت از عواقب اعتیاد است بیان داشت: آموزش مهارت های زندگی از سنین دانش آموزی، اجتماعی کردن اعتیاد یعنی تلاش کنیم حساسیت افراد، نهادها و گروه ها اجتماعی جامعه نسبت به اعتیاد و گوش زدن کردن عواقب اعتیاد به جوانان چند برابر کنیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰ دفتر تسهیل و ده ها خانه سلامت محور برای آموزش مهارت زندگی نقاط حاشیه شهر کرمانشاه ایجاد شده است و گفت بحمدالله با اقدمات خوب پیشگیری قوه قضاییه، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر استان از استان های پر خطر معضل اعتیاد و مواد مخدر، به میانگین کشور رسیده ایم.

رنجبر سیاست اصلی کشور برای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد علاوه سخت افزاری و اقدامات نیروی انتظامی، محافظت از مرزها، اجتماعی کردن کردن آن برای پیشگیری اعلام کرد.