مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۶۱ مرکز خرید تضمینی گندم در استان فعال است گفت: خرید گندم در کرمانشاه از مرز ۱۰۰۰ تن گذشت.

ماشاءالله ارویسی با اشاره به اینکه از ابتدای فصل برداشت گندم در استان کرمانشاه تاکنون بیش از ۹۶۳ تن گندم به صورت تضمینی خریداری شده است اظهار داشت: کارخانه‌های تولید ماکارونی کشور نیز بیش از ۴۳۳ تن گندم را به صورت توافقی از کشاورزان استان خریداری کرده‌اند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه عنوان کرد: یک مرکز دولتی، چهار سیلوی بخش خصوصی در سه شهرستان قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب کار خرید گندم را با نرخ مصوب ۵۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم گندم انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه ۶۱ مرکز خرید تضمینی گندم شامل ۶ مرکز دولتی، ۴۱ سیلوی بخش خصوصی و ۱۴ مرکز مباشرین تعاونی روستایی در استان فعال است: این مراکز به تدریج و با شروع برداشت گندم در سایر مناطق استان آغاز به کار خواهند کرد.
ارویسی با اشاره به خرید توافقی دانه روغنی کلزا در استان کرمانشاه هم افزود: تنها کارخانه فرآوری دانه‌های روغنی استان به صورت توافقی محصول کلزا را با قیمت پنج درصد بالاتر از نرخ مصوب تضمینی خریداری می‌‌کند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه عنوان کرد: مراکز مباشرین تعاون روستایی مشخص در سطح استان نیز آمادگی کامل خرید تضمینی این محصول ارزشمند را از کشاورزان دارند.