مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: برای تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب و اجرای شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب شهر روانسر ۵۶ میلیارد ریال تصویب شد. به گزارش نسیم کرمانشاه، علیرضا تخت‌شاهی روز یکشنبه در بازدید از این پروژه افزود: از این میزان اعتبار تاکنون ۴۰ میلیارد ریال آن اختصاص یافته است. وی با بیان اینکه […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: برای تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب و اجرای شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب شهر روانسر ۵۶ میلیارد ریال تصویب شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، علیرضا تخت‌شاهی روز یکشنبه در بازدید از این پروژه افزود: از این میزان اعتبار تاکنون ۴۰ میلیارد ریال آن اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه این تصفیه‌خانه در مجموع ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: تاکنون بیش از ۷۰ میلیارد ریال برای ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر روانسر هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه ادامه داد: بخش ابنیه تصفیه‌خانه ۸۵ درصد پیشرفت فیریکی دارد و خرید تجهیزات برقی و مکانیکی نیازمند تامین اعتبار لازم است.

تخت شاهی گفت: برای تکمیل و راه‌اندازی این تصفیه خانه بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این تصفیه‌خانه از سال ۹۴ آغاز شده ادامه داد: تصفیه خانه فاضلاب روانسر در زمینی به مساحت چهار هکتار و بر اساس روش تصفیه لجن فعال (هوا دهی ممتد)  ساخته می‌شود.

وی اظهار داشت: این تصفیه‌خانه در توسعه نهایی برای جمعیتی بیش از ۴۱ هزار نفر با ظرفیت هشت هزار و ۹۵۴ مترمکعب در شبانه‌روز در نظر گرفته شده است.

منبع:ایرنا