مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه عمده فعالیت این شرکت در سال ۹۹ را توسعه گازرسانی به روستاها دانست و گفت: در این راستا در نیمه نخست سال جاری، ۵۰۶ کیلومتر شبکه‌گذاری در بخش روستایی و ۳۴ کیلومتر آن در راستای تکمیل باقی مانده شبکه‌های داخل شهری انجام شد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا؛ […]

مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه عمده فعالیت این شرکت در سال ۹۹ را توسعه گازرسانی به روستاها دانست و گفت: در این راستا در نیمه نخست سال جاری، ۵۰۶ کیلومتر شبکه‌گذاری در بخش روستایی و ۳۴ کیلومتر آن در راستای تکمیل باقی مانده شبکه‌های داخل شهری انجام شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا؛ «سیروس شهبازی» اظهار داشت: این میزان از شبکه‌گذاری زمینه نصب پنج هزار و ۲۵۱ انشعاب را در سطح استان فراهم آورده که چهار هزار و ۵۰۳ انشعاب در بخش روستایی و ۷۴۸ انشعاب در بخش شهری انجام شده است.

به گفته او، این میزان انشعاب زمینه برخورداری ۹ هزار و ۷۳۴ اشتراک جدید در استان را رقم زده است.

مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه در ادامه گفت: اکنون در استان کرمانشاه ۹۹ درصد جمعیت شهری با گازرسانی به ۲۹ شهر و ۷۷ درصد جمعیت روستایی با گازرسانی به هزار و ۵۴۱ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

شهبازی افزود: کار گازرسانی به ۴۶۵ روستای دیگر نیز در دست اقدام است که با اتمام این پروژه‌ها ضریب گازرسانی در استان در بخش‌های شهری و روستایی به ۹۸ درصد خواهد رسید.

واگذاری ۹۴۰ اشتراک رایگان در استان

مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه در ادامه سخنان خود گفت: در راستای مسوولیت‌های اجتماعی شرکت گاز استان و به منظور کمک به قشر محروم جامعه، تعداد ۹۴۰ اشتراک رایگان در ۶ ماه اول سال جاری به مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگران واگذار شد.

شهبازی افزود: مددجویان نهادهای حمایتی و جانبازان بالای ۲۵ درصد در صورتی‌که تاکنون از امتیاز انشعاب گاز رایگان بهره‌مند نشده‌اند می‌توانند با دریافت معرفی‌نامه از نهاد مربوطه و ارایه به اداره گاز استان برای یک مرحله کنتور و اشتراک رایگان دریافت کنند.

وی اظهار داشت: سال گذشته نیز در مجموع تعداد ۲ هزار و ۹۲۶ انشعاب رایگان به مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگران واگذار شد.

وی تصریح کرد: تداوم این اقدام به منظور محرومیت زدایی و حمایت از خانواده های کم بضاعت همچنان در دستور کار این شرکت قرار دارد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

گازرسانی در استان کرمانشاه از سال ۱۳۷۲ با شروع عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای کنگاور و صحنه آغاز شد. در خلال سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۹۶ تعداد ۵۲۵ هزار و ۴۸۷ مشترک خانگی، تجاری و صنعتی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

در استان کرمانشاه اکنون ۶۰۰ هزار مشترک گاز طبیعی در بخش‌های مختلف است و روزانه ۱۳ میلیون مترمکعب گاز به مشترکان تحویل می‌شود.