مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به شناسایی ۶۶ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان کرمانشاه گفت: تا کنون ۵۰ درصد این نقاط اصلاح شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از صدا و سیما؛ کمیسیون ایمنی راه‌های کشور با موضوع بررسی علت تصادف دانش آموزان در جاده هلشی ماهیدشت به صورت ویدئو کنفرانس امروز در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه برگزار شد.

فریبرز کرمی مدیرکل راهداری استان در این نشست با بیان اینکه موضوع هندسی راه در این حادثه مورد بررسی قرار گرفته، گفت: در این سانحه مینی بوس فرسوده و کارکرد آن بیش از ۳۰ سال و از رده خارج بوده است.

وی افزود: این خودرو وقتی از ناوگان حمل و نقل عمومی خارج می‌شود، بخش خصوصی با این ناوگان فرسوده قرارداد بسته و آن را برای سرویس مدارس و… مورد استفاده قرار می‌دهد.

در این نشست میانگین تصادف در کشور ۱۳ درصد اعلام شد در صورتی که این آمار در استان کرمانشاه ۲۸ درصد است.

در حال حاضر ۲۶۶ هزار دانش آموز روستایی در کشور تحصیل می‌کنند که استان‌های فارس، کرمانشاه و اصفهان بیشترین آمار دانش آموزان روستایی را دارند.

۱۷ آذر ماه امسال بر اثر برخورد یک دستگاه مینی‌بوس حامل دانش آموزان مقطع متوسطه اول (راهنمایی) با یک دستگاه کامیون بنز در محور فرعی هلشی به ماهیدشت دو دانش آموز جان باختند و ۱۸ نفر دیگر نیز مصدوم شدند.