مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: تا پایان سال مالی به ۴۶۰ روستای استان آبرسانی می‌شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از صدا و سیما؛ کاکاوند با اشاره به اینکه از ۲ هزار و ۶۰۰ روستای استان هزار و ۹۰۰ روستا زیر پوشش شبکه آب و فاضلاب قرار دارند گفت: قرار است بتدریج به ۴۶۰ روستای استان در سال مالی ۱۴۰۰ آبرسانی شود که از این تعداد کار آبرسانی به  ۱۰۰ روستا تا دهه فجر امسال به پایان می رسد.
وی در ادامه گفت: برخی از  روستا‌های استان حاضر به کنتور گذاری نیستند و تعدادی نیز منابع تأمین ندارند که از نظر قانونی شرکت آب و فاضلاب نمی‌تواند نسبت به آبرسانی به این روستا‌ها اقدام کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال آبی گذشته ۷۰ هزار نفر از جمعیت روستایی استان با تنش آبی مواجه شدند گفت: منابع تأمین آب برخلاف گاز و برق پایدار نیست و برخی روستا‌ها برای چهارمین مرحله آبرسانی شده‌اند، اما بنابر دلایلی از جمله خشکسالی نیاز به آبرسانی مجدد دارند.
وی افزود: اعتبارات آب و فاضلاب شهر‌ها و روستا‌های استان در سال گذشته کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان بود، اما با پیگیری‌های مستمر امسال این اعتبارات چند برابر شد به طوری که در حوزه آب روستایی تاکنون ۷۷۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که حدود ۵۰ درصد آن تخصیص یافته است.