مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: امسال در مجموع ۴۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای مددجویان بهزیستی استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از تسنیم؛ فرحناز محمدی با اشاره به اینکه تسهیل‌گری اشتغال مددجویان یکی از اهداف بهزیستی استان است اظهار داشت: یکی از راه‌های تسهیلگری پرداخت تسهیلات خوداشتغالی است و خوشبختانه امسال اعتبارات مناسبی در این زمینه در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: امسال مبلغ ۳۱ میلیارد تومان از محل بند الف تبصره ۱۸ و همچنین ۴۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از محل بند ب تبصره ۱۶ اعتبار دریافت شده است.

محمدی گفت: این تسهیلات به افرادی پرداخت می‌شود که نام آن‌ها در سامانه مددجویی ثبت شده باشد و جهت راه‌اندازی کسب و کار خود به تسهیلات نیاز داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه به کارفرمایانی که برای تکمیل نیروی انسانی خود مددجویان را به کار می‌گیرند، تسهیلاتی پرداخت می‌شود افزود: این تسهیلات چنانچه از محل بند الف تبصره ۱۸ باشد تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و چنانچه از محل بند ب تبصره ۱۶ باشد با سرانه فردی ۱۰۰ میلیون تومان و تا سقف دو میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

وی درباره اقدامات بهزبستی برای تأمین مسکن خانواده‌های تحت پوشش گفت: یکی از برنامه‌های دولت طرح نهضت ملی مسکن است که در این طرح مزایا و امتیازاتی برای مددجویان بهزیستی در نظر گرفته شده است.

محمدی از پرداخت کمک بلاعوض به متقاضیان نهایی تحت پوشش بهزیستی برای این طرح خبر داد و افزود: متقاضیان باید با مراجعه به سامانه نهضت ملی مسکن نسبت به تشکیل و تکمیل پرونده و همچنین رفع نواقص احتمالی مستندات خود اقدام کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه بیان کرد: این طرح برای متقاضیان شهری و روستایی برنامه‌ریزی شده و اطلاع‌رسانی در زمینه مشمولان از طریق ادارات بهزیستی شهرستان‌ها انجام می‌شود.