رییس دانشگاه رازی در نشست خبری با خبرنگاران استان کرمانشاه که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، گفت: دانشگاه رازی با بیش از ۴۵۵ نفر اعضای هیئت علمی در تلاش هستند که کیفیت علمی و آموزشی را بالا ببرند.  به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد ابراهیم اعلمی آل آقا اظهار کرد: دانشگاه رازی جایگاه ویژه […]

رییس دانشگاه رازی در نشست خبری با خبرنگاران استان کرمانشاه که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، گفت: دانشگاه رازی با بیش از ۴۵۵ نفر اعضای هیئت علمی در تلاش هستند که کیفیت علمی و آموزشی را بالا ببرند. 

به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد ابراهیم اعلمی آل آقا اظهار کرد: دانشگاه رازی جایگاه ویژه ای در کشور دارد و در بین دانشگاه جامع عضو ۵ تا ۱۵ در رنگینک است.

وی با اشاره به اینکه این دانشگاه رتبه ۵ تا ۱۰ در نظام رتبه بندی بین المللی isc توسط کسب کرده است، گفت: دانشگاه رازی جز ۶ الی ۱۰ دانشگاه در سطح کشور های اسلامی هستیم.

وی افزود : تولیدات علمی دانشگاه از سال ۹۳ ، ۴۶۶ مقاله در پایگاه استنادی wos و scopus در سال ۹۷ به ۶۵۴ ثبت شده است که رتبه بندی خوبی را کسب کرده ایم.

رییس دانشگاه رازی با تاکید بر اینکه این دانشگاه در یک استاندارد بین المللی قرار دارد بیان کرد: ۴ استاد برجسته جهان اسلام در دانشگاه رازی در حال تدریس هستند و از نظر پژوهشی در دامنه ۱۰ دانشگاه جامع کشور قرار داریم.

اعلمی آل آقا با اشاره به اینکه ۱۲۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل در دانشگاه رازی هستند که از این تعداد بیش از ۳۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دارند و به کارهای علمی و پژوهشی می پردازند.

وی به یکی از موفقیت های دانشگاه در حوزه پژوهشی اشاره کرد و گفت: پروژه آمایش سرزمین یکی از پروژه های بود که دانشگاه رازی با ۳۰ نفر پژوهشگر انجام داد. و یکی از دستاوردهای های مهم استان بود.

وی با تاکید براینکه دانشگاه رازی زمانی اثر گذار است که تقاضا پژوهش در استان باشد، گفت: بیش از ۶۰۰ مقاله فکر و اندیشه پژوهشی توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی انجام گرفته است .

اعلمی آل آقا ضمن تشکر از زحمات استاندار کرمانشاه نسبت به پیگیری و حل کردن مشکلات مردم در زلزله و سیل گفت: متاسفانه ایشان با دانشگاه رازی تعامل ندارند و با اصحاب اندیشه و پژوهش دانشگاه رازی همکاری ندارند. ماندگاری کار ها به فکر و اندیشه ای است که کار شده است .

رییس دانشگاه رازی گفت: دانشگاه در ۵ سال گذشته توسعه بسیار خوبی داشته است که مدیون سفر مقام معظم رهبری به استان بوده است‌ . و از سال ۹۳ تا سال ۹۷ افزایش ۴۰ درصد فضای عمرانی و کالبدی از نظر سطح زیر بنا داشته ایم.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت دانشگاه رازی از نظر غذا و پوشش خوابگاهی بهتر شده است گفت: فضای ورزشی گسترش بیشتری پیدا کرده است و روزانه بیش از ۱۰۰۰۰ پرس غذا با میانگین قیمت ۱۳۰۰ تومان در بین دانشجویان پخش می‌شود .

وی افزود: بالغ بر ۳۰۰ دانشجو غیر ایرانی در کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل در دانشگاه رازی هستند.‌

محمد ابراهیم اعلمی آل آقا با اشاره نسبت به حل کردن فضای بیکاری در استان کرمانشاه تاکید کرد: باید به رشته های فناوری اطلاعات و دانش بنیان توجه ویژه ای شود و این کار توسط دانشگاه رازی استارت انجام شده که بیش از ۱۰۰۰ دانشجو در قالب تربیت برنامه نویسان حرفه ای در حال آموزش هستند.

وی در پایان از اختصاص سهیمه ۱۵ الی ۱۶ درصد به تحصیل دانشجویان  زلزله  زده و سیل زده استان در دانشگاه رازی خبر داد.