مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه گفت: ۲۲۰ کلاس درس در استان کرمانشاه مجهز به سیستم گرمایشی گازسوز نیست که تا یکسال آینده مجهز می‌شوند.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از تسنیم؛ مرزبان نظری با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته ۸۰ میلیارد تومان برای تجهیزات گرمایشی مدارس هزینه شده است اظهار داشت: از ۱۷ هزار کلاس درس در استان حدود ۲۲۰ کلاس درس در ۱۷۰ مدرسه مجهز به شوفاز نشده است.
وی با بیان اینکه با تأمین اعتبار انجام شده طی ۲۴ ماه آینده ۲۲۰ کلاس باقی مانده نیز به شوفاژ مجهز می‌شوند عنوان کرد: در سه چهار سال گذشته ۶۰۰۰ کلاس درس به سیستم گرمایشی مدرن مجهز شدند و حتی مدارس کانکسی نیز رادیاتور برقی دارند.
نظری با اشاره به حادثه رخ داده در مدرسه واقع در روستای کرم‌بست کرمانشاه گفت: تیم کارشناسی برای بررسی موضوع به این مدرسه اعزام شد اما اخبار منتشر شده به ویژه در رسانه‌های معاند خلاف واقعیت بوده است

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه افزود: مدرسه واقع در روستای کرم‌بست نیز مجهز به شوفاژ است اما این روستا به شبکه گاز متصل نیست و از طرف دیگر بخاری این مدرسه کاربراتوری استاندارد است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲ میلیارد تومان تجهیزات برای مدارس استان تهیه شده است عنوان کرد: ۱۷ میلیارد تومان برای تعمیر و اصلاح سرویس‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است.
نظری بیان کرد: ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ کلاس درس در استان هوشمندسازی انجام شده است اما محدودیت اعتباری به گونه‌ای است که اولویت با تجهیزات کلاسی است اما هوشمندسازی در مدارس پایه ششم به بالا انجام شده است.