مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: در سال جاری تا اوایل دی ماه شاهد ۱۹ روز هوای ناسالم در شهر کرمانشاه بودیم.

به گزارش نسیم کرمانشاه، احد جلیلیان به مناسب روز هوای پاک اظهار داشت: در این زمینه محیط زیست کرمانشاه نیز مثل کشور شعار هوای پاک، حقوق عامه و اراده ملی به فعالیت های خود می پردازد.

وی گفت: اهمیت و حفظ محیط زیست بر کسی پوشیده نیست و در این رابطه محیط زیست استان به تبعیت از روز هوای پاک برنامه هایی در طول هفته هوای پاک در کرمانشاه برگزار می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه بیان کرد؛ استان کرمانشاه در زمینه سنجش و کنترل آلاینده های هوا پیشتاز بوده به طوری که در ۹ ایستگاه به صورت مرتب آلاینده ها رصد می شوند.

وی افزود: در سال جاری تا اوایل دی ماه حدود ۱۹ روز هوای ناسالم در شهر کرمانشاه را شاهد بودیم و این تعداد روز بیانگر وضعیت آلودگی مناسب درسطح کرمانشاه می باشد.

جلیلیان ادامه داد؛ بخش صنایع نیز به پایش آنلاین مجهز بوده و متناسب با تولید صنعت داده هایی استخراج می شود و داده ها با استانداردهای سنجیده می شود که پس از آن به واحدهای آلاینده تذکر و به دستگاه قضایی معرفی می شوند.

وی در ادامه افزود: محیط زیست استان با کمترین امکانات در بین ۱۰ استان اول در کشف شکار و صید بوده و با کمک مردم موارد شکار و صید مورد توجه و حساسیت بیشتری قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه تاکید داشت: تعداد کل متخلفین صید و شکار غیرمجاز در ۹ ماهه سال جاری ۲۹۰ نفر بوده و ۲۱۳ پرونده قضایی در این زمینه تشکیل و ۱۷۸ پرونده نیز در حال حاضر در جریان می باشد.

وی گفت: در استان کرمانشاه حدود ۱۶۳ هزار هکتار تحت مدیریت حفاظت محیط زیست قرار دارد و در حال حاضر به ۲۴۵ هزار هکتار در قالب چهار منطقه می باشند.

جلیلیان تاکید داشت: حدود ۶۵ محیط بان در سطح استان کرمانشاه مشغول فعالیت بوده و تقریبا این تعداد معادل یک چهارم میانگین جهانی می باشد.

وی در زمینه تصفیه خانه های فاضلاب استان نیز گفت: در استان با ۱۴ شهرستان که ۸ شهر دارای سیستم تصفیه فاضلاب بوده و ۷ شهر نیز در حال ساخت بوده و چند شهر دیگر استان دارای برنامه ساخت تصفیه خانه فاضلاب می باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه اظهار داشت: ساختمان اطفا حریق در منطقه حفاظت شده چالابه در حال ساخت بوده که با ساخت آن نمونه جالبی در غرب کشور را شاهد می باشیم که با امکانات مناسب به اطفا حریق مناطق حفاظت شده می پردازد.

معاینه فنی خودرو ها به مناسب هوای پاک در روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه رایگان بوده و تمامی مراکز معاینه فنی در سطح استان طی فردا به صورت رایگان به هم استانی های عزیز خدمات ارائه می دهند.

 

  • نویسنده : محمد فرجی کاشانتویی