مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۱۹ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۵۸ میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، سلمان محمدی در نشست خبری که با حضور «احمد محمودزاده» معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و جلب مشارکت های مردمی آموزش و پرورش در مدرسه غیر دولتی هوشمند کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: تا قبل از انقلاب فقط ۲۷۴ مدرسه در استان کرمانشاه وجود داشت که بعد از انقلاب این تعداد به حدود ۴ هزار مدرسه افزایش یافته و این شاخص یکی از خدمات بزرگ نظام است.

وی گفت: تا قبل از انقلاب در کرمانشاه فقط ۱۱۲ مدرسه روستایی دایر بود که تا سال جاری این تعداد به ۲ هزار و ۹۳۰ مدرسه رسیده یعنی حتی بیشتر از تعداد روستاهای دارای سکنه استان زیرا در برخی از روستاها در هر سه مقطع تحصیلی مدرسه داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: قبل از انقلاب ۹۴ هزار دانش آموز با سه هزار و ۴۹۳ معلم در تمام مقاطع تحصیلی در استان تحصیل می کردند که این تعداد در سال جاری به ۳۷۰ هزار نفر با ۲۶ هزار معلم رسیده است.
وی افزود: ما در قبل از انقلاب ۱۸۷ هزار متر فضای آموزشی و سه هزار متر فضای ورزشی در استان کرمانشاه داشتیم اما اکنون به یک میلیون و ۹۳۰ هزار متر فضای آموزشی و ۱۰۴ هزار متر فضای ورزشی رسیده است.

محمدی بیان داشت: در دهه فجر امسال ۳۱ مدرسه و سالن ورزشی با ۱۱۹ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۵۸ میلیارد میلیون تومان با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور در استان کرمانشاه به بهره برداری رسید.
وی در ادامه همچنین به افتتاح مدرسه غیر دولتی هوشمند متوسطه اول و دوم “رایان” با حضور معاون وزیر اشاره کرد و افزود: این مدرسه ۱۱۹ کلاسه یکی از با کیفیت ترین مدارس کشور در طراحی، فضای آموزشی در سخت افزاری و نرم افزاری است که ظرفیت پذیرش بیش از ۵۰۰ دانش آموز را دارد.

  • نویسنده : ویدا نادری