مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: یک گرمخانه جدید در محدوده بلوار طاقبستان شهر کرمانشاه احداث می‌شود. 

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری کرمانشاه محمد موحدی مجد، اظهار کرد: یک گرمخانه در پارک جلالیه شهر کرمانشاه (ویژه آقایان) با ظرفیت رسمی ٣۵ نفر فعال است که امکان افزایش ظرفیت آن تا ۵٠ نفر نیز وجود دارد.

 

وی در ادامه افزود: در اردوگاه چشمه سفید نیز امکاناتی به منظور اسکان ١۵ نفر پیش‌بینی کردیم که به عنوان گرمخانه بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: بهزیستی نیز یک گرمخانه در خیابان اربابی پائین‌تر از شیرخوارگاه با ظرفیت ٣٠ الی ۴٠ نفر برای آقایان دارد و برای بانوان یک گرمخانه دیگر در محله آقاجان با ظرفیت ٢٠ نفر وجود دارد.

 

وی گفت: در صدد هستیم یک گرمخانه در محدوده بلوار طاقبستان برای خدمات‌رسانی به افراد بی‌خانمان اضافه کنیم.

 

این مقام مسئول اضافه کرد: امکانات نگهداری و اسکان از قبیل سرویس بهداشتی و دوش در این گرمخانه ها همراه با یک وعده غذای گرم وجود دارد.

 

وی اذعان کرد: افرادی که در این گرمخانه ها اسکان پیدا می‌کنند عموما معتادین متجاهری هستند که سرپناهی ندارند.

 

این مقام مسئول اضافه کرد: در بعضی موارد نیز که همشهریان با شماره تلفن ١٣٧ تماس گرفته و به همکاران ما گزارش کنند این افراد را به گرمخانه منتقل می‌کنیم.

 

وی ابراز کرد: ظرفیت‌ها در شهر کرمانشاه با نیازی که به تخت و اسکان داریم تقریبا برابر است.