استاندار کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه کمتر از ۵۰ درصد پروتکل های بهداشتی رعایت می شود.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در نشستی در جمع شهرداران استان با گرامیداشت یاد و خاطره مهندس علی حیدر کرمی اظهار داشت: در پیک اول کرونا در استان ماسک و مواد شوینده تولید نمی شد اما با همکاری و تلاش مردم و مسئولان در پیک اول جزو استان های با کمترین فوتی بودیم.

وی گفت: در پیک دوم تعداد فوتی ها بصورت میانگین به ۵ نفر رسید اما در پیک سوم تعداد ماکزیمم فوتی ها به ۲۴ نفر رسید و بطور میانگین در طول روز نیز تعداد فوتی ها به ۱۷ نفر رسید.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: در حال حاضر هم ممکن است وارد پیک چهارم شویم به طوری که اسفند ماه و عید مردم خراب شود بنابراین شهرداران باید در این زمینه با مدیریت خود در پیشگیری از کرونا پیشقدم باشند.

وی افزود: از شهرداری ها انتظار می رود که در این شرایط کرونایی پروتکل های بهداشتی را رعایت و اجرا نمایند تا بتوانیم پیک چهارم کرونا را کنترل کنیم.

بازوند در ادامه به شهرداران توصیه کرد از برخورد با دستفروش ها به طور جدی خودداری کنند و افزود: با دستفروشانی که به دنبال تامین معیشت خود هستند بایستی با احترام رفتار کرد و از برخورد با آنها در این شرایط سخت کرونایی خودداری کنیم.

وی گفت: ویروس انگلیسی کرونا در حال حاضر به نزدیکی استان ما رسیده است و باید مراقبت ویژه و رعایت پروتکل های بهداشتی را به نحو احسن انجام دهیم.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: فرمانداران و شهرداران مسوول اصلی شلوغی در آرامستان ها می باشند و شهرداران باید نظارت جدی بر تاکسی ها و اتوبوس های سطح شهر داشته باشند.

وی تاکید داشت؛ رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کرمانشاه کمتر از ۵۰ درصد می باشد که این این مقدار باید با کمک شهرداری ها به ۸۵ درصد برسد.

بازوند افزود: در رابطه با طرح جامع و تفصیلی شهر باید اذعان داشت این طرح ها بر عهده شهرداری بوده و توسط شورای شهر تصویب شود و در این طرح ها بایستی مسائل و مشکلات مردم دیده شود.

وی در پایان گفت: شهرداران باید عملکرد خود را به مردم ارائه کنند و امیدوارانه و قوی عملکرد خود را از طریق رسانه ها به گوش مردم شهر خود برسانید.