مدیرکل امور هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از کلنگ زنی شهرک مشاغل آلاینده و ضایعات کرمانشاه تا پایان شهریور ماه خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه، حسن مرادی با اشاره به وجود انواع مشاغل مزاحم در شهر گفت: شهرداری ها بر اساس تکالیف قانونی خود موظفند با همکاری سایر دستگاه ها در […]

 مدیرکل امور هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از کلنگ زنی شهرک مشاغل آلاینده و ضایعات کرمانشاه تا پایان شهریور ماه خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، حسن مرادی با اشاره به وجود انواع مشاغل مزاحم در شهر گفت: شهرداری ها بر اساس تکالیف قانونی خود موظفند با همکاری سایر دستگاه ها در زمینه جابجایی این مشاغل و خروج آنها از شهر اقدام کنند.

وی افزود: یکی از مشاغل نوظهور در شهر بحث ضایعات فروشان است، بطوری که هم اکنون طبق بررسی صورت گرفته تنها در شهرک جعفرآباد ۷۰۰ واحد ضایعات فروشی فعالیت دارد و قطعا خروج این مراکز از شهر می تواند به بهبود کیفیت فضا و خدمات رسانی شهری کمک شایانی کند.

مرادی تصریح کرد: در همین راستا با همکاری استانداری قرار بر این شد تا با سرمایه گذاری بخش خصوصی شهرکی برای استقرار ضایعات فروشان در نظر گرفته شود.

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته در نهایت به زمینی در انتهای شهرک ملاحسینی رسیدیم که حدود پنج کیلومتر از شهر فاصله دارد، وسعت زمین مذکور ۳۰ هکتار بوده و تا ۲۰۰ هکتار قابل افزایش است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در فاز اول تمرکز بر راه اندازی همین ۳۰ هکتار است و در حال حاضر عملیات تفکیک آن انجام شده و در مرحله تغییر کاربری قرار دارد.

مدیرکل امور هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه یادآور شد: به محض صدور مجوز تغییر کاربری، طرح در کارگروه امور زیربنایی استان مطرح و با تایید این کارگروه، کلنگ زنی پروژه صورت می گیرد که با توجه به پیشرفت پیگیری ها و مقدمات کار و کسب استعلامات لازم، نهایتا این پروژه تا پایان شهریورماه امسال کلنگ زنی می شود.

مرادی خاطرنشان کرد: با توجه به صحبت های صورت گرفته با سرمایه گذار، پیش بینی می شود این پروژه ظرف یک و نیم تا دو سال آینده به بهره برداری برسد.

وی یادآور شد: در این پروژه در کنار استقرار واحدهای فروش ضایعات، بخش هایی مانند پارکینگ، بارانداز، بانک و … هم دیده شده است، همچنین مشاور طرح پلاک هایی از ۱۰۰ تا هزار متر هم در نظر گرفته تا در آینده کار استقرار واحدهای مولد ضایعات هم در این شهرک صورت گیرد، به نحوی که بتوان از ضایعات محصولات دیگری تولید کرد.