معاون بهبود تولیدات گیاهی استان کرمانشاه گفت: سهمیه کرمانشاه در بیمه مزارع دیم در قالب طرح جهش تولید به ۲۰۴ هزار هکتار افزایش یافت.

افشین صفوی اظهار داشت: سهمیه جدید برای بیمه مزارع دیم در استان اختصاص یافت و این سهمیه پیش از این در قالب طرح جهش تولید در دیمزارها ۱۵۰ هزار هکتار از مزارع دیم استان بود که به تازگی ۵۴ هزار هکتار دیگر به آن افزوده شد.
وی عنوان کرد: با رایزنی گسترده با وزارت جهاد کشاورزی این سهمیه افزوده شد و متناسب با این سهمیه بیمه محصولات کشاورزی از ۱۵۰ هزار هکتار به ۲۰۴ هزار هکتار افزایش یافت.
صفوی گفت: کشاورزان دیمزارهای استان به ازای پرداخت ۴۵ هزار تومان برای هر هکتار می‌توانند محصول خود را به اندازه یک میلیون تومان، با پرداخت ۸۰ هزار تومان در مقابل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و با پرداخت ۱۳۵ هزار تومان به میزان دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان محصول خود را بیمه کنند.

وی افزود: کشاورزان باید به مراکز جهاد کشاورزی دهستان‌ها مراجعه کنند و انعقاد قرارداد طرح جهش تولید را انجام دهند و مبلغ بیمه از حساب بانک کشاورزی آن‌ها کسر می‌شود.
صفوی با اشاره به اینکه کشاورزان برای بیمه محصولات خود از این طریق تا ابتدای اسفند فرصت دارند گفت: توصیه می‌شود کشاورزان شهرستان‌های اسلام‌آباد غرب، جوانرود، دالاهو، روانسر، سرپل‌ذهاب، سنقر و کلیایی، صحنه، کرمانشاه، کنگاور، گیلانغرب و هرسین نسبت به این موضوع اقدام کنند و سهمیه محدود است.