مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۰ در بین ۳۱ استان کشور رتبه برتر در زمینه فعالیت های قرآنی و آموزش قرآن را کسب کرد.

 

 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ حجت الاسلام محمد صالحی در نشست خبری که با حضور حمید مجیدی مهر رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در سرسرای این اداره کل برگزار شد، اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از ادارات فعال در بحث های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی در استان می باشد و بخصوص در ایام کرونا نیز تمام توان خود را در ارائه خدمت به مردم به کار گرفت.

وی افزود: این اداره در بسیاری از برنامه های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی استان در طی دو سال شیوع ویروس کرونا برنامه ها و اقدام های خوبی انجام داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه بیان داشت: برجسته ترین فعالیت اداره اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه را فعالیت های قرآنی اعلام کرد و بیان داشت: این اداره کل همواره بین تمام دستگاه های اجرایی، نهادها و دیگر ارگان ها به عنوان مروج، ترویج کننده، آموزش دهنده قرآن کریم در همه بخش های آن مطرح بوده و هست و مسابقات متعددی در این زمینه در رده‌های مختلف سنی برگزار می کند.

وی گفت: در بحث توزیع رایگان قرآن، برگزاری مسابقات و… اوقاف فعالیت گسترده ای دارد و به نحوی که بالاترین سطح مسابقات قرآنی نیز در اوقاف برگزار می شود.

حجت الاسلام صالحی بیان داشت: برای تبلیغ، ترویج و آموزش قرآن کریم در جامعه باید تلاش کنیم این روزها حتی افراد حاضر نیستند، یک جلد قرآن مجید خریداری کنند و برای جبران این عقب ماندگی باید تلاش و کوشش زیادی در سطح انجام دهیم.

در ادامه مجیدی مهر رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار داشت: چهل و پنجمین دوره مسابقات مقدماتی قرآنی در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد که استان کرمانشاه در بین تمامی استان های کشور رتبه نخست کشوری را کسب کرد بدین ترتیب با ارزیابی های دقیق و مستمر توسط سازمان اوقاف وامور خیریه کشور این استان حائز رتبه نخست کشوری شد.

وی افزود: امروز به دلیل موفقیت عملکردی و مدیریتی استان کرمانشاه سرنوشت مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کشور در این استان برگزار می شود که نشان از موفقیت این استان در عملکرد قرآنی می باشد.

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: این مسابقات بعنوان معتبرترین مسابقات قرآنی بوده که در کشور برگزار می شود و مسابقات قرآنی در ۲۷ کشور دنیا انجام می شود که ایام کرونا اکثرا تعطیل شود اما در ایران مسابقات در دو دوره به صورت مجازی برگزار و این دوره هم به صورت تلفیقی از این دو در کرمانشاه برگزار می شود.

وی گفت: در این دوره مسابقات قرآنی به صورت تلفیقی از حضوری و مجازی برگزار می شود و شرکت کننده به صورت حضوری در مسابقات نیستند و بلکه با صدای ضبط شده در مسابقات شرکت می کنند.

مجیدی مهر ادامه داد: مسابقات کشور معتبرترین مسابقات در سطح جهان می باشد این مسابقات ابتدا در مرحله شهرستانی، سپس استانی و بعد از آن به صورت مقدماتی در سطح کشور و در نهایت برگزیدگان در سطح کشوری به رقابت می پردازند.

  • نویسنده : لیلا دلاور گلدسته