کرونا هنوز تمام نشده است/ والدین نسبت به تزریق واکسن کرونا فرزندان ۵ تا ۱۲ ساله خود اقدام کنند/ افراد بالای ۷۰ سال جهت تزریق دوز چهارم اقدام کنند

  پرینت
شناسه خبر : 20298 | تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1401 - 18:36 |
سرپرست دانشگاه در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: نقش رسانه ها و مطبوعات در مهار بحران کرونا بسیار پر رنگ بود و با آگاهی بخشی به مردم و هشدار به آنها در راستای رعایت جدی پروتکل ها ،همراهی و همکاری بسیار خوبی با دانشگاه علوم پزشکی در مدیریت این بحران داشتند.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش نسیم کرمانشاه، دکتر قباد محمدی اظهار کرد: خوشبختانه با کمک و همراهی رسانه ها در اطلاع رسانی و با آموزش های لازم به مردم در استان در مدیریت کرونا با مشکل جدی مواجه نشدیم و در حال حاضر موارد بستری مبتلا به کرونا در استان به کمترین تعداد موارد بستری در دو سال گذشته رسیده است و در هفته های اخیر تعداد موارد مرگ و میر نیز به صورت چشمگیری کاهش یافته و در اکثر روزها موردی از فوت در اثر ابتلای قطعی به کرونا در استان ثبت نشده است.

وی با اشاره به اینکه کرونا هنوز تمام نشده است، گفت: درخواست ما از مطبوعات و رسانه ها این است که همچنان همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند و آنها را به تکمیل واکسیناسیون و انجام واکسیناسیون در گروه سنی ۵ تا ۱۲ سال ترغیب نمایند و با آگاهی بخشی به مردم باعث کنترل بحران کرونا در استان گردند.

محمدی بیان کرد: هم اکنون واکسیناسیون مهمترین مسئله در کنترل بیماری کرونا می باشد‌ و خوشبختانه استان کرمانشاه در امر واکسیناسیون کرونا جز ده استان اول کشور است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه تبلیغات و اطلاع رسانی صحیح در خصوص تکمیل واکسیناسیون کرونا به ویژه در کودکان ۵ تا ۱۲ سال در راستای مهار بیماری منحوس کرونا بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: واکسن ایرانی برای پیشگیری از کرونا، بسیار کارساز بوده و قابل تایید است و اثر بخشی و ایمنی لازم را ایجاد می کند.

محمدی به بهبود شرایط کرونایی در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعداد بستری ها در بسیاری شهرستانها مدت هاست که صفر شده و در تمام سطح استان نیز هم اکنون حدود ۴۰ بیمار بستری هستند.

وی افزود: در این شرایط به نظر می رسد باید تمام استان در وضعیت “آبی” کرونا قرار گیرد و در این زمینه با وزارت بهداشت صحبت کرده ایم که استان باید تماما در وضعیت “آبی” قرار گیرد.

محمدی این کاهش بستری ها و بهبود شرایط کرونایی را نتیجه اقدامات جهادی در بحث واکسیناسیون کرونا در دولت سیزدهم دانست و افزود: در حال حاضر بخش عمده جمعیت استان علیه این بیماری واکسینه شده اند و روند واکسیناسیون همچنان با قدرت در حال انجام است.

وی با اشاره به شروع تزریق دوز چهارم واکسن کرونا در استان، گفت: در حال حاضر تزریق دوز چهارم به رده سنی افراد بالای ۷۰ سال رسیده و با همین روند گروه های سنی دیگر هم به ترتیب واکسینه می شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: هم اکنون افراد بالای ۸۰ سال و گروه های پرخطر که چهار ماه از تزریق دوز سوم آنها گذشته، تزریق دوز چهارم برای آنها انجام شده است.

محمدی با تاکید بر استفاده از واکسن ایرانی گفت: در حال حاضر واکسن های ایرانی عوارض بسیار کمتری نسبت به واکسن های خارجی دارند و تزریق این واکسن ها برای تماما افراد توصیه می شود.

وی با توجه به شعار امسال « تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین ، می توان گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گام های بسیار خوبی در راستای کارآفرینی و ایجاد اشتغال برداشته و بیشترین شرکت های فناوری و دانش بنیان را در استان دارد.

محمدی افزود: در حال حاضر ۶۹ شرکت فناور در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و ۱۴ شرکت دانش بنیان فعالیت می کنند که استان کرمانشاه به عنوان نخستین دانشگاه در غرب کشور است که بیشترین شرکتهای دانش بنیان را داراست.

وی افزود: برای تداوم فعالیت و افزایش تولید نهایت همکاری و حمایت را از این شرکت ها خواهیم داشت.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، زیرساخت های بهداشت و درمان ، آموزش و تحقیقات و فناوری باید ارتقا یابد و در این راستا پیشنهاداتی ارائه شده است که در سفر ریاست محترم جمهوری به استان مصوب خواهد شد که برای تکمیل پروژه ها و ارتقا زیرساخت ها در حوزه های مختلف بهداشتی درمانی و آموزشی به ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

محمدی ابراز امیدواری کرد: پروژه های نیمه کاره دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاهی از جمله، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده پزشکی، بیمارستان های سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و روانسر و بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابی شیمی درمانی و رادیوتراپی با تخصیص این اعتبار تا پایان سال ۱۴۰۲ به اتمام برسد و بتوانیم خدمات بهداشتی درمانی بهتری به مردم استان و استان های همجوار ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه سرخک از همسایگان شرقی وارد کشور شده و عمده مبتلایان مهاجران هستند، گفت: تنهاحدود یک ماه پیش یک مورد سرخک در استان شناسایی شده است که بلافاصله تیم واکنش سریع وارد اقدام شد و بیمار هم که از استانی دیگر بود به همراه خانواده اش تمام قرنطینه شدند و خوشبختانه مورد دیگری از ابتلای و شیوع نداشته ایم.

اخبار مشابه
تگرگ نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان به کشاورزی کرمانشاه خسارت زد
به آینده اقتصاد ایران امیدوارم
اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.