مدیرکل آموزش و پرورش استان، از میزبانی کرمانشاه در چهل و یکمین دوره مسابقات کشوری پژوهشی قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان دختر و پسر خبرداد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، سلمان محمدی، در سومین نشست هماهنگی چهل و یکمین مسابقات قرآن، عترت و نماز در بخش پژوهشی دانش‌آموزان دختر و پسر که با حضور اعضای کمیته برگزار شد، گفت: استان کرمانشاه پس از چند سال این افتخار بزرگ نصیب شده تا میزبان قاری و پژوهشگران ممتاز و منتخب دانش‌آموزی سراسر کشور باشد.

وی افزود: آموزش و پرورش در راستای اجرای مطلوب و اثر بخش برنامه‌های سند تحول بنیادین در بخش آموزش و فعالیت‌های قرآنی، تقویت انس با قرآن در دانش‌آموزان و توسعه فرهنگ و سواد قرآنی با اصلاح برنامه‌ها و توانمند‌سازی معلمان و تقویت مهارت روخوانی و روان خوانی در دوره‌ی ابتدایی، آشنایی با مفاهیم کلیدی قرآن در دوره متوسطه اول و آموزش معارف قرآنی در متوسطه دوم بر اساس منشور توسعه فرهنگ قرآنی برنامه‌های راهبردی انجام داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در چند سال اخیر برنامه‌های پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در شناسایی و تربیت دانش‌آموزان مستعد در حوزه‌های معارف قرآنی و توجه به آموزه‌های قرآنی در مدارس جزء رسالت‌های مهم معلمی می‌باشد.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت و جایگاه مدرسه و کلاس درس به عنوان مهم‌ترین و اثرگذارترین کانون تعلیم و تربیت به عنوان بهشت رشد دانش‌آموزان یاد کرد و خاطرنشان ساخت: حضور معلمان با بصیرت و آگاه در مدرسه به عنوان پایگاه تمدن‌ساز منتج به تربیت دانش‌آموزان با هویت ایرانی اسلامی در تمامی مرتبه های  علمی و تربیتی می‌شود.

محمدی در پایان این نشست یادآورشد: قرآن این کتاب الهی مسیر زندگی همه انسان‌ها را معین می‌کند و ضرورت دارد از مدارس و پایه‌های ابتدایی زمینه ساز فرهنگ قرآنی و ترویج آن باشیم و با قدردانی از زحمات اعضای این ستاد ابراز امیدواری کرد شاهد روزهای خوب و خاطره انگیزی برای دانش‌آموزان میهمان از سراسر کشور در این دوره از مسابقات باشیم.

گفتنی است؛ این رویداد فرهنگی و قرآنی در مرداد و شهریورماه سال جاری با حضور ۲۴۰ دانش‌آموز دختر و ۲۴۰ نفر دانش‌آموز پسر برگزار می‌شود.