شهردار کرمانشاه گفت: وجود قوم های مختلف در کرمانشاه نشان می‌دهد که کرمانشاه شهر دوستی، صفا و مهربانی است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، دکتر نادر نوروزی در مراسم آیین جهانی نوروز که با حضور مهمانان داخلی و خارجی، مسؤلین لشگری، کشوری و استانی در محوطه تاریخی تاق بستان برگزار شد اظهار داشت: کرمانشاه شهر غیرت و شجاعت، مردانگی و پهلوانی است.

وی با اشاره به حضور قوم های مختلف در کرمانشاه افزود: کرمانشاه با حضور اقوام و مذاهب مختلف، شهر صلح و دوستی، صفا و همکاری است.

شهردار کلان‌شهر کرمانشاه با بیان رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: کرمانشاه شهر جنگ است، این شهر در طول دوران جنگ تحمیلی استوار ماند همچون صخره و مردمانش هیچ گاه مهاجرت نکردند.

نوروزی ادامه داد: کرمانشاه پیشینه تمدنی دارد، از هخامنشیان و ساسانی تا امروز که بعنوان سمبلی در کشور می‌درخشد.

وی با بیان اینکه مردم این دیار بعنوان مدافع کشور همواره دفع بلا و خطر کرده اند گفت: کرمانشاه مردمی مرز نشین، پرتلاش و مهربان دارد.

مهمان دوستی و مهمان نوازی دو ویژگی دیگر مردم سینه ستبر ایران اسلامی بود که شهردار کلان‌شهر کرمانشاه در این مراسم بدان ها اشاره و بیان کرد: اگر مهمانی وارد کرمانشاه شود، احساس غربت ندارد.

نوروزی در پایان با بیان اینکه مهر و دوستی صفت برجسته مردم کرمانشاه است خاطرنشان کرد: امیدواریم امروز مهمانان ما روز خوبی داشته و منتقل کننده زیبایی های کرمانشاه باشند چراکه اینجا شهر آرامش و دوستی و مهمان نوازی است.