مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه اعلام کرد: معاونت سوادآموزی استان در عملکرد شاخص تحقق حجم و باسوادکردن بی‌سوادان و کم‌سوادان در دوره‌های مختلف سوادآموزی، رتبه اول کشور را کسب کرد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، «مجید یزدان‌پناه» اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین سیاست‌هایی سازمان نهضت سوادآموزی، گسترش سوادآموزی و ارایه آموزش‌های باکیفیت برای […]

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه اعلام کرد: معاونت سوادآموزی استان در عملکرد شاخص تحقق حجم و باسوادکردن بی‌سوادان و کم‌سوادان در دوره‌های مختلف سوادآموزی، رتبه اول کشور را کسب کرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، «مجید یزدان‌پناه» اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین سیاست‌هایی سازمان نهضت سوادآموزی، گسترش سوادآموزی و ارایه آموزش‌های باکیفیت برای مناطق محروم و افراد آسیب‌پذیر است.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه با بیان اینکه ۱۳ هزار و ۲۸۲ نفر بی‌سواد و کم‌سواد زیرپوشش آموزش های نهضت سوادآموزی استان قرار گرفته اند، گفت: باتوجه به ویژگی‌های خاص آموزش بزرگسالان، محتوی و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و شیوه‌های اجرای آن نهضت سوادآموزی با حساسیت ویژه پیگیری می شود.

وی افزود: در این راستا علاوه برکیفیت ‌بخشی به فرآیند آموزش این قشر از جامعه تا ارزشیابی اطمینان از نتیجه کار نیز به عنوان اولویت دنبال می شود.

آمار جمعیت بی‌سواد رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال استان کرمانشاه، اکنون ۷۰ هزار نفر است که براساس اعلام مسوولان آموزش و پرورش ۲۵ درصد این جمعیت آموزش ناپذیر هستند.