استاندار کرمانشاه نقش و اثرگذاری دانشگاه در پیشرفت و توسعه استان را مهم و پیشرو دانست. 

به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد طیب صحرایی امروز(نهم اردیبهشت) در همایش آموزش عالی در غرب کشور به میزبانی دانشگاه رازی، باتاکید بر نقش مهم دانشگاه در پیشرفت و توسعه جامعه، اظهار کرد: اگر می خواهیم کرمانشاه پیشرفت کند و جامعه‌ای توسعه یافته داشته باشیم، دانشگاه های استان باید نقش پیشرو را ایفا کرده و به تعارف و گفت و گو بسنده نکنند.
وی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه باید پیش رو جامعه باشند، افزود: این دو نهاد باید قدر این نقش و جایگاهی که به آنها داده شده را بدانند و به بهترین نحو از آن استفاده کنند.
استاندار کرمانشاه گفت: هرچند که در کرمانشاه مسائل و مشکلاتی وجود دارد، اما فرصت‌ها و ظرفیت های بی نظیری هم داریم که دانشگاهیان ما باید برای کنار زدن این مشکلات و استفاده از ظرفیت‌ها بصورت جدی پای کار بیایند.
وی تصریح کرد: تولید علم، تربیت عالم و خدمت به جامعه سه وظیفه دانشگاه‌هاست که دانشگاه های کرمانشاه در دو موضوع اول خوب عمل کرده اند و در مورد موضوع سوم یعنی خدمت به جامعه نیز انتظار می‌رود که نقش خود را ایفا کنند.
صحرایی تاکید کرد: دانشگاه های استان باید به گونه‌ای در توسعه استان و حل مشکلات ایفای نقش کنند که اگر زمانی نباشند، خلاء نبودشان در استان احساس شود.
وی در ادامه به جلسات متعددی که طی ماه های گذشته با جامعه دانشگاهیان استان داشته اشاره کرد و گفت: در این جلسات بارها درخواست داشتیم که دانشگاهیان برای اداره عالمانه‌تر کرمانشاه ورود کنند و براساس این رویکرد عمل کنیم تا در نهایت به نتایج آن افتخار کنیم.

  • نویسنده : ویدا نادری