مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: طی سنوات گذشته سراب قنبر کرمانشاه حدود ۷۰۰ لیتر در ثانیه آبدهی داشته که امسال متأسفانه در همین لحظه میزان آبدهی این سراب به ۱۰ لیتر بر ثانیه رسیده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از خبرگزاری فارس، “رضا داودی” مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: کرمانشاه طی سنوات گذشته به خصوص طی دو سال اخیر کم‌بارش‌ترین استان در کل کشور بوده است.

وی گفت: همین امر اکنون منجر به افت شدید آبدهی در تمامی منابع آبی استان شده که موضوع نگران کننده ای برای تأمین آب شرب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: برای اینکه مدیریت مناسب و یکپارچه‌ای در کل استان داشته باشیم از همه مشترکان چه در حوزه آب شهری، چه روستایی، کشاورزی و حتی حوزه صنعتی انتظار داریم صرفه‌جویی را به مفهوم واقعی انجام دهند و از مصارف غیرضروری خودداری کنند.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت برخی از منابع آبی به شرایط بحرانی نزدیک شده است؛ به عنوان مثال سراب قنبر کرمانشاه طی سنوات گذشته حدود ۷۰۰ لیتر در ثانیه آبدهی داشته که امسال متأسفانه در همین لحظه میزان آبدهی این سراب به ۱۰ لیتر بر ثانیه رسیده و عملا این سراب را هم از دست می‌دهیم.

داودی اضافه کرد: در شهرهای هرسین، سرمست، تازه‌آباد و میرآباد هم همین مشکل را داریم، بنابراین انتظار داریم شهروندان ضمن رعایت مدیریت مصرف کارها و اقداماتی انجام دهند که کمترین مصرف را داشته باشند تا آب را به صورت عادلانه در کل شهرها و روستاهای استان توزیع کنیم.