هیات ورزش‌های بیماران خاص کرمانشاه با همکاری اداره تربیت بدنی معاونت امور فرهنگی اجتماعی منطقه ۶ تهران مراسمی به منظور جلب حمایت مالی کرمانشاهیان مقیم تهران در محل موزه هنرهای معاصر برگزار کرد.

کرمانشاهیان مقیم تهران از بیماران خاص استان حمایت می‌کنند

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی انجمن بیماران خاص استان کرمانشاه، این مراسم به مناسبت روز فتوت و پهلوانی با حضور تعدادی از کرمانشاهیان مقیم تهران برگزار شد و طی آن از آلبوم «امید دل» «عبدالرضا آرمانده» رونمایی شد.

در این آیین همچنین ضمن بزرگداشت از سخاوتمندی «کیوان قلخانی» در روزهای بحران زلزله کرمانشاه؛ «سعداله نصیری» به نواختن زیبای ساز تنبور پرداخت که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

رییس شورای عالی بیماران خاص استان کرمانشاه در این مراسم با بیان اینکه درمان بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج بسیار پرهزینه است، گفت: حمایت خیران از افراد نیازمند به ویژه بیماران زیرپوشش نهادهای حمایتی ضروری است.

کرمانشاهیان مقیم تهران از بیماران خاص استان حمایت می‌کنند

دکتر «حسین بیگلری» افزود: این اقدام و حمایت هنرمندان و پایلوت های هنری کشوری و کرمانشاهی شروع جدیدی از جذب خیرین و شناساندن توانمندی‌های است که بیماری و هزینه های هنگفت آن نباید مانع از بین رفتن این سرمایه های کشوری شود و با رسم پهلوانی و جوانمردی درصدد، کمک به درمان بیماری‌ها هستیم.

نایب رییس هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا استان کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: فرهنگ پهلوانی میراثی است که امروزه جوامع از هر لحاظ نیازمند آن است و در تمامی دنیا ستوده می شود. این گوهر گرانبهای نماد سخاوت، ایثار، از خودگذشتگی، جوانمردی، شجاعت و افتادگی است و نباید فراموش کرد آنجا که آه مظلومی است بر دل پهلوان است.

«مهتاب باباحیدری» افزود: مرام پهلوانی ورزش را از یک امر کاملا جسمی و فیزیکی بیرون آورده و این مکتب عشق حمایت بیماران تربیت جسم و روح است، پهلوانانی که دینشان را به هوای نفس خود نمی فروشند و خدمت به خلق را در سرلوحه کارهایشان قرار می دهند.

حدود ۴۰ هزار بیمار خاص شامل سرطانی، دیابت، ام‌اس، هموفیلی، تالاسمی، سی‌اف و دیالیزی دارد که بزرگترین مشکل آنها، تامین هزینه‌های درمانی، پوشش بیمه‌ای نامناسب، تهیه دارو و نبود زیرساخت‌های درمانی است.