‍ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از کاهش ۴۴ درصدی سفرهای بین شهری استان در پنج ماهه امسال خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه، مهندس کرمی گفت: جابجایی بیش از ۸۸۴ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل برون شهری استان در پنج ماهه امسال در قالب بیش از ۱۱۲ هزار […]


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از کاهش ۴۴ درصدی سفرهای بین شهری استان در پنج ماهه امسال خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، مهندس کرمی گفت: جابجایی بیش از ۸۸۴ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل برون شهری استان در پنج ماهه امسال در قالب بیش از ۱۱۲ هزار و ۵۰۰ سفر یاد کرد و گفت: در این مدت کاهش ۳۲ درصدی سفرها و کاهش ۴۴ درصدی جابجایی مسافران را نسبت به سال گذشته شاهد بوده‌ایم.

وی بیشترین سهم جابجایی مسافرین با جمعیت حدود ۳۸۰ هزار نفری را مربوط به مینی‌بوس‌ها دانست و ادامه داد: سهم اتوبوس‌ها از جابجایی مسافرین برون شهری ۲۱۷ هزار نفر و سهم خودروهای سواری بیش از ۲۸۷ هزار نفر بوه است.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، بیشترین میزان کاهش جابجایی با سهم ۵۱ درصدی مربوط به مینی‌بوس‌ها بوده است.

کرمی از فعالیت ۸۷۰ دستگاه خودرو سواری، ۷۶۲ دستگاه مینی‌بوس و ۱۹۸ دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل و نقل برون شهری استان کرمانشاه یاد کرد و ادامه داد: این خودروها در قالب ۶۷ شرکت تعاونی مسافری فعالیت دارند.

وی اشاره‌ای هم به دلیل کاهش جابجایی مسافران داشت و خاطرنشان کرد: شرایط بیماری کرونا و کاهش سفرهای غیرضروری مهمترین دلیل این موضوع بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل برون شهری هم خبر داد و اضافه کرد: ضدعفونی تمام خودروها به صورت مستمر انجام می‌شود و استفاده از ماسک برای همه مسافرین الزامی است.