مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه از کاهش اهدای خون در استان خبرداد و گفت: با توجه به ایام پایانی سال نیاز مراکز درمانی به خون و فرآورده‌های خونی در حال افزایش است که از شهروندان دعوت به اهدای خون می‌شود.

کاهش فرآورده‌های خونی در کرمانشاه/ دعوت از کرمانشاهی‌ها برای اهدای خون

به گزارش نسیم کرمانشاه ، اظهار داشت: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم با کاهش مراجعه داوطلبان اهدای خون مواجه شده‌ایم و از طرف دیگر به دلیل افزایش جراحی‌ها میزان درخواست مراکز درمانی در حال افزایش است.

وی عنوان کرد: همچنین با توجه به در پیش بودن ایام نوروز و همزمانی با ماه رمضان باید ذخایر خوبی در استان داشته باشیم که در این ایام مشکلی برای تأمین خون بیماران نداشته باشیم.

میرزاده با اشاره به اینکه نیاز به خون همیشگی است و برخی بیماران به صورت مستمر به خون نیاز دارند گفت: وقتی اهداکننده مستمر در استان وجود داشته باشد می‌تواند منبع مناسبی برای تأمین خون محسوب شود .

وی با بیان اینکه بانوان هر چهار ماه یک‌بار و مردان هر سه ماه یک‌بار می‌توانند برای اهدای خون مراجعه کنند گفت: یکی از اهداف سازمان انتقال خون تأمین خون کافی و سالم است اما سلامت اهداکنندگان نیز برای ما مهم است و در صورت تشخیص پزشک در صورت مضر بودن اهدای خون این کار انجام نمی‌شود .

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه افزود: از تمام افرادی که شرایط اهدای خون دارند درخواست می‌شود در این ایام پایانی سال به مراکز اهدای خون مراجعه کنند و ما را در تأمین خون و فراورده‌های آن در مراکز درمانی کمک کنند.