رییس بیمارستان محمد کرمانشاهی از کاهش آمار بستری‌ها در آبان ماه سال جاری خبر داد و گفت: هم اکنون 11 بیمار کووید-۱۹ در این بیمارستان بستری است. 

به گزارش نسیم کرمانشاه، دکتر فریبا ویسی با اشاره به اینکه بیمارستان محمد کرمانشاهی از اواخر سال ۱۳۹۸ به عنوان بیمارستان ریفرال کودکان و نوزادان کرونایی استان فعالیت داشته است ، گفت: در فروردین ماه سال جاری آمار بستری‌ ها کمتر از ۳۰ نفر بود اما از مرداد ماه سال جاری و اوایل شروع پیک پنجم تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ به چندین برابر افزایش یافت به طوری که تعداد بیماران بستری شده به ۳۲۷ نفر در شهریور ماه رسید که نسبت به شهریور سال گذشته ۸ برابر افزایش داشت.

وی افزود: از تیر ماه سال جاری همزمان با شروع پیک پنجم تعداد کودکان و نوزادان بستری مبتلا به کووید در بیمارستان محمد کرمانشاهی افزایش چشگمیری داشت به حدی که در بازده زمانی شهریور ماه بیش از ۷۰ درصد بیماران بستری بیمارستان مبتلا به کرونا بوده اند.

دکتر ویسی با اشاره به اینکه ۲۵۵ مورد بستری کووید از ابتدای سالجاری همراه باMISC بوده یعنی کووید چند ارگان مهم منجمله قلب را درگیر کرده بود و خوشبختانه با تلاش پزشکان و کادر درمان تقریبا همگی بهبود یافتند. خوشبختانه از اواخر مهر ماه تعداد بیماران بستری رو به کاهش بوده و هم اکنون ۱۱ کودک با pcr مثبت در این بیمارستان بستری هستند.

رییس بیمارستان محمد کرمانشاهی گفت: تعداد فوتی ها به دلیل ابتلا به کووید_۱۹ از ابتدای سالجاری تا کنون ۳۲ مورد بوده است.

دکتر ویسی با اشاره به اینکه تعداد مراجعه کنندگان به اورژانس بیمارستان در سال جاری به طور متوسط به ۶ هزار نفر در ماه رسیده است گفت: قبل از پاندمی کووید-۱۹ تعداد مراجعه کنندگان اورژنس ده هزار نفر در ماه بود.

وی افزود: بیمارستان ۱۵۶تخت مصوب دارد که از ابتدای پاندمی ۲۶ تخت را به بیماران کرونایی اختصاص دادیم اما با شروع پیک پنجم تعداد تخت های کووید خصوص در مرداد و شهریور ماه سال جاری افزایش چشمگیری یافت.

رییس بیمارستان محمد کرمانشاهی با اشاره به اینکه حدود یک چهارم بیماران بستری شده در بیمارستان محمد کرمانشاهی مرتبط با کرونا است، بیان کرد: تعداد مراجعه سرپایی بیماران کرونا در آبان ماه افزایش و بستری ها روبه کاهش است. افزایش ۲۰دصدی مراجعین سرپایی با علائم بالینی منطبق بر کووید از اوایل آبان ماه میتواند زنگ خطر شروع پیک ششم و روند افزایش مجدد بستری شدگان باشد .

وی با بیان اینکه کودکان و نوزادان در خطر ابتلا به کووید۱۹ هستند، خاطرنشان کرد: در بین عموم مردم ذهنیت غلطی وجود دارد که کودکان و نوزادان به کرونا مبتلا نمی شوند، کودکان و نوزادان به کرونا مبتلا می شوند اما ممکن است شدت این بیماری نسبت به بزرگسالان کمتر باشد. هر چند ویروس کووید-۱۹ مدام در حال جهش است و بیشتر باید مراقبت کرد.

دکتر ویسی در پایان از مردم درخواست کرد که حتما واکسن کووید-۱۹ را تزریق کنند و گفت: قطعا تزریق هر نوع واکسنی اثرات مثبت خود را دارد وندرتا واکسن ها عوارضی دارند اما قطعا سود واکسن از ضرر آن بیشتر می باشد و باید بین ۷۰ تا ۸۵ درصد پوشش واکسیناسیون داشته باشیم تا ایمنی مناسبی در جامعه ایجاد شود.