مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه کافه کتاب کودکان و نوجوانان و خانه نجوم را در مجتمع فرهنگی هنری آفرینش افتتاح کرد. به گزارش نسیم کرمانشاه، مهناز فتاحی در نشست خبری ظهر امروز پس از افتتاح کافه کتاب کودک و نوجوان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کافه کتاب قرار است فضایی گرم […]

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه کافه کتاب کودکان و نوجوانان و خانه نجوم را در مجتمع فرهنگی هنری آفرینش افتتاح کرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، مهناز فتاحی در نشست خبری ظهر امروز پس از افتتاح کافه کتاب کودک و نوجوان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کافه کتاب قرار است فضایی گرم و دلنشین برای کودکان و نوجوانان رقم بزند و به مرکز فکر و رشد برای آنها تبدیل شود.

وی گفت: ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی و انس کودکان و نوجوانان با کتاب از اهداف ایجاد کافه کتاب در کانون پرورش فکری کرمانشاه بوده و انس با کتاب باید از دوران کودکی در افراد ایجاد شود تا فرهنگ ماطلعه در جامعه نهادینه گردد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه بیان کرد: کودکان و نوجوانان در اداره همین کافه کتاب دخیل می باشند و بچه ها با انگیزه و توانایی خود کمک شایانی به کانون داشته و ما هم به قدرت و توانایی آنها باور راسخ داریم.

امروز ظهر همچنین خانه نجوم در مرکز شماره ۲ آفرینش کانون پرورش فکری استان افتتاح شد و مهناز فتاحی در این رابطه گفت: این خانه مجهز به دستگاه های مرتبط با حوزه نجوم مانند تلسکوپ بوده و کودکان و نوجوانان می توانند با حضور در این خانه به رصد ستاره ها بپردازند.

وی در ادامه اظهار داشت: ایجاد فضای شاد و نشاط برای کودکان و نوجوانان از جمله اهداف اجرای برنامه های کانون می باشد و آموزش های کانون به صورت غیرمستقیم است و ما در قالب اجرای برنامه های مختلف آموزش های لازم را به کودکان و نوجوانان می دهیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه افزود: قبلا سقف سنی برای عضویت در کانون ۱۸ سال بود اما افراد زیادی تمایل داشتند که بالاتر از این سقف سنی در کانون فعالیت داشته باشند که این سقف سنی را به ۲۵ سال افزایش دادیم و در حال حاضر افراد ۱۸ تا ۲۵ سال را به عنوان عضو ارشد می پذیریم.

وی تاکید داشت: با توجه مراسم شادپیمایی عروسک ها و ساخت عروسک ها در سال های اخیر، این امر باعث شد تا از شهرهای دیگر برای ساخت عروسک ها از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه درخواست کمک داشته باشند و این مایه افتخار انجمن عروسک استان ماست.

فتاحی گفت؛ در دو سال اخیر با همکاری و همدلی و مشارکت برنامه اجرا کرده و به دنبال اجرای بیشتر این برنامه های شاد و فرهنگی برای کودکان و نوجوانان می باشیم.

وی در ادامه به آغاز برگزاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «آینده ساختنی است» نیز اشاره کرد و گفت: این جشنواره در استان ها در ۲ بخش قصه گویی ۹۰ ثانیه ای و آثار صحنه ای آغاز شده که علاقه مندان می توانند آثار خود را به کانون پرورش فکری و یا از طریق سایت اینترنتی جشنواره ارسال کنند.

به گفته مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه مهلت ارسال آثار در بخش صحنه ای تا ۱۰ شهریور و در بخش قصه ۹۰ ثانیه ای تا ۱۰ مهرماه می باشد.

پویش فصل گرم کتاب نیز از دیگر برنامه های کانون بود که مهناز فتاحی در این رابطه گفت: مربیان کانون بیرون از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و در محیط های باز، پارک ها و بوستان ها به قصه گویی و معرفی کتاب برای فرزندان و والدین آنها می پردازند.

وی در پایان بیان داشت: پایگاه های پویش فصل گرم کتاب در پارک معلم کرمانشاه و شهرستان های کنگاور، سنقر، صحنه، بیستون، ثلاث باباجانی و واحد های سیار برپا می باشد.