مجتمع جهان صنعت یکی از شرکت‌های گروه کارخانجات شکری فعالیت مستقل و رسمی خود را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرد هرچند پیش از آن هم سالها بعنوان یک واحد فنی برای تامین ماشین‌آلات در زیرمجموعه شرکت جهان‌فولاد فعال بوده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، ویژگی بارز جهان صنعت و آنچه باعث شهرت این شرکت شده موفقیت‌های پیاپی آن در طراحی و تولید ابتکاری انواع ماشین‌آلات و تجهیزات پیچیده صنعتی است که اغلب آنها ابتکاری و در راستای خودکفایی کشور انجام شده است.

مدیرعامل جهان صنعت معتقد است اعتماد گروه صنعتی شکری به جوانان بومی و متخصص باعث شده این شرکت به نقطه‌ای برسد که کیفیت تولیدات آن بعضا از نمونه‌های خارجی آن هم پیشی بگیرد.

مهندس مسعود حیدریان گفت یکی از دهها دستاوردهای جهان صنعت این است که توانسته برای اولین‌بار در کشور خط تولید نورد فولاد را بطور کامل بومی‌سازی کند که نمونه‌ آن احداث کارخانه تولید میلگرد سیمافولادجهان در گروه صنعتی شکری است.

حوزه فعالیت شرکت جهان صنعت بعنوان سازنده ماشین‌آلات و قطعات صنعتی بسیار گسترده است که از جمله میتوان به ساخت گاردان‌های سنگین صنعتی، استندهای نورد و اسلایدگیت‌های ذوب‌آهن اشاره کرد.

مدیرعامل این شرکت  با اشاره به اینکه جهان‌صنعت هم‌اکنون در حوزه طراحی، مهندسی معکوس، ساخت ماشین و قطعه و اجرای پروژه‌های صنایع مختلف فعال است گفت فعالیت جهان‌صنعت فقط به کارخانجات فولادی محدود نمی‌شود بلکه تاکنون پروژه‌های مختلفی در حوزه صنعت نساجی، پتروشیمی، سیمان و معادن شن و ماسه توسط متخصصان و تکنسین‌های این شرکت انجام شده است.

وی با بیان اینکه جهان صنعت تاکنون موفق شده ماشین‌آلات و قطعات صنعتی برای کارخانه‌های کشور عراق بسازد و صادر کند گفت این توانمندی در شرکت وجود دارد که صادرات ماشین‌آلات به کشورهای دیگر را در آینده توسعه دهد.

حیدریان گفت تحریم‌های سالهای گذشته مشکلات زیادی برای صنعت فولاد کشور از جمله کارخانجات گروه شکری بوجود آورد اما خودباوری و اعتماد به جوانان بومی ما را به نقطه‌ای رساند که در اغلب زمینه‌ها به خودکفایی برسیم.

وی افزود هم‌اکنون شرکت جهان‌صنعت محصولاتش را به استانهایی ارسال می‌کند که خود سالها قطب صنعت فولاد کشور بوده‌اند.

حیدریان با اشاره به اینکه هم‌اکنون حدود ۱۶۰ نفر در کارخانه مشغول کار هستند گفت تیم فنی این مجتمع ترکیبی از اساتید مجرب دانشگاهی و جوانان نخبه بومی است.

  • نویسنده : مریم یوسفی