چشم اندازی روشن پیش روی دوره جدید اتاق کرمانشاه با تدوین راهبرد تخصصی

  پرینت
شناسه خبر : 23296 | تاریخ انتشار : 14 اسفند 1401 - 20:46 |
رئیس اتاق کرمانشاه تلاش برای تعامل سازنده با دولت با هدف تسهیل فعالیت‌های اقتصادی را یکی از دستاوردهای مهم اتاق بازرگانی کرمانشاه طی دوره‌های اخیر دانست و گفت: بنا داریم با استفاده از ظرفیت همه بخش‌های مختلف جایگاه اتاق کرمانشاه را برای نقش آفرینی در عرصه اقتصاد استان ارتقا دهیم.

به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی با اشاره به مهمترین رویکردهای اتاق بازرگانی کرمانشاه طی دوره‌های اخیر، اظهار کرد: یکی از مهمترین رویکردهای ما در زمینه تعامل با دولت بود و از آنجاییکه اتاق بازرگانی امکان موفقیت و کسب دستاورد با نقش اپوزوسیونی دولت را ندارد.
وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم در نقد دولت گشاده دست باشیم چون هرگونه مذاکره و تغییر در مسائل فعالان اقتصادی را می‌تواند قفل کند.
عضو هیات رییسه اتاق ایران با بیان اینکه در دوره‌های گذشته تلاش کردیم اعتماد دولت را جلب کنیم تا امکان پذیرش خواسته‌ها و انتظارات ما فراهم شود، خاطرنشان کرد: بسیاری از مسایل ریز و درشت کسب و کارهای استان از همین طریق و بدور از جار و جنجال، رفع و رجوع شد و این یک دستاورد است.
کاشفی سپس از تنوع کسب و کارهای استان یاد کرد و افزود: ما نمیتوانیم همه گروه ها و فعالان کسب و کار را به یکباره جذب کنیم و انتظارات متعدد و متنوع همه آنها را پیگیری کنیم.

اتاق کرمانشاه در جمع ۱۰ اتاق برتر ایران
وی یکی دیگر از اقدامات سازنده در اتاق کرمانشاه طی سال‌های اخیر را تلاش برای کسب کرسی در اتاق ایران دانست و عنوان کرد: از این طریق توانستیم دسترسی به مقامات ارشد و وزرا و معاونین را افزایش دهیم که این موضوع ظرفیت های زیادی را برای آینده اتاق می گشاید.
رئیس اتاق کرمانشاه فراهم کردن ظرفیت‌های ارتباط فراوان با کشورهای هدف تجارب از طریق ارتباط با سفرا، ایجاد اتاق های مشترک و تبادل هیات های تجاری را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.
کاشفی با اشاره به اینکه در دوره اخیر تلاش کردیم فرآیندهای ارائه خدمات خصوصا در بخش آموزش و مشاوره را شکل‌دهی کنیم، این اقدام را زمینه‌ساز ارتقا آمادگی سازمان برای برداشتن گام های بزرگ‌تر دانست.
وی از تلاش برای برون‌گرا و فعال کردن اتاق بازرگانی هم‌ از طریق تقویت فرآیند روابط عمومی خبر داد که منجر به افزایش آمادگی برای توسعه فعالیت‌ها شده است.
رییس اتاق کرمانشاه نتیجه این اقدامات، تغییرات ساختاری ‌ بهره‌وری نیروی انسانی را در ارتقا جایگاه اتاق بازرگانی کرمانشاه دانست که امروز بر اساس ارزیابی های سازمانی و ملی امروز جزو ۱۰ اتاق برتر کشور است.

آمادگی برای دوره‌ جدید اتاق کرمانشاه
وی با بیان اینکه اتاق کرمانشاه امروز آماده ورود به دوره جدیدی از حضور محکم تر و اثربخش تر در مدیریت استان است، اظهار کرد: ما به مرحله ای رسیدیم که میتوانیم برای استان چشم انداز رشد اقتصادی خلق کنیم.
رئیس اتاق کرمانشاه درباره اینکه دورنمای فعالیت اتاق در دور آینده چگونه خواهد بود نیز گفت: برنامه‌هایی در سه بخش اصلی داریم که امیدوارم در هیات نمایندگان بعدی در ابتدای دوره تصویب و ابلاغ شود.

محور اول، حاکمیت و کشور
کاشفی محور اول را شامل حوزه حاکمیت و کشور دانست و افزود: بنا داریم در دور آینده روابط، فرایندها و نیروها را در راستای این هدف که “اتاق کرمانشاه سازمان معتمد حاکمیت در سطح استانی و ملی باشد” بسیج کنیم.
وی با بیان اینکه برای تحقق این هدف چند راهبرد اصلی در برنامه داریم، گفتمان‌سازی و اجماع‌سازی بین دست اندرکاران دولتی و تشکل های استان برای بهبود شاخص‌های محیط کسب‌و‌کار استان را راهبرد اول اعلام کرد.
رئیس اتاق کرمانشاه اضافه کرد: راهبرد دوم انسجام بخشی بین نمایندگان و مدیران استان، تقویت و کارکردی کردن شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با تمرکز بر روی مهمترین مشکلات محیط کسب و کار است.
وی تمرکز بر نقش چشم انداز ساز و هماهنگ کننده در راهبری توسعه و رشد اقتصادی استان را سومین راهبرد برشمرد و افزود: بنا داریم با کمک دولت، نخبگان، فعالان اقتصادی، اصحاب رسانه و … به سمت خلق چشم انداز مشترک و هماهنگ سازی و همسوسازی موثرین استان برویم.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از تدوین برنامه توسعه اقتصادی استان با هدف رشد تولید ناخالص داخلی به عنوان راهبرد چهارم یاد کرد که با اولویت توسعه اقتصاد محلی پیگیری خواهد شد.
وی معتقد است، اتخاذ چهار راهبرد ذکر شده نقش، جایگاه و تصویر اتاق را در بین حاکمیت و اجزای آن و البته نخبگان استان بطور کامل متحول می کند.

ارتباط سازنده با اعضا و فعالان اقتصادی
کاشفی دومین حوزه در زمینه برنامه‌های آتی اتاق را بخش اعضا و فعالان اقتصادی دانست و عنوان کرد: برای این حوزه نیز سه هدف کلان را ترسیم کردیم.
وی با بیان اینکه بنا داریم اتاق کرمانشاه نماینده اکثریت بخش خصوصی حقوقی استان بشود، اظهار کرد: در تلاشیم با جذب فعالان اقتصادی حقوقی و با کیفیت، اعتبار، مشروعیت و سطح نمایندگی اتاق را افزایش دهیم.
کاشفی با بیان اینکه هدف دوم ما تبدیل کردن اتاق کرمانشاه به یک سازمان خدمات محور برای کسب و کارهای استان است، یادآور شد: بنا داریم به شرکت ها برای تقویت و توانمندی نیروی انسانی کمک کنیم.
رییس اتاق کرمانشاه درباره هدف سوم نیز افزود: بنا داریم تا حد زیادی اتاق کرمانشاه محور توسعه زنجیره های ارزش آفرین کسب و کار در استان شود.
وی درباره راهبردهای تحقق این سه هدف نیز اظهار کرد: راهبرد اول این است که بر شرکت‌های حقوقی ارزش آفرین و کوچک و متوسط خصوصا در بخش صنعت و خدمات تمرکز کنیم.
رئیس اتاق کرمانشاه دومین راهبرد را شکل دهی شبکه‌های تشکلی فراگیر و بالادستی استانی اعلام کرد و گفت: راهبرد
سوم این است که با شکل دهی به کانال‌های ارتباطی مستقیم و تلفنی و توسعه ابزارهای مجازی اتاق، رابطه اتاق با کسب و کارهای را متحول کنیم.
کاشفی درباره راهبرد چهارم نیز خاطرنشان کرد: بنا داریم با راه‌تندازی و تقویت یک موسسه اختصاصی خدمات توانمندسازی و ظرفیت سازی بخش خصوصی استان را به مسیر روان تر و پر سرعت تری هدایت کنیم.
رییس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه در راهبرد پنجم بنا داریم عمده خدمات بین الملل اتاق را بر توسعه صادرات به عراق و سوریه با تمرکز بر بخش‌هایی مانند زنجیره های مواد غذایی، مصالح ساختمانی، محصولات شیمیایی و پلاستیکی و محصولات پتروشیمی متمرکز کنیم، ادامه داد: راهبرد ششم این است که اتاق بازرگانی بانی و موسس و محور توسعه برگزاری نمایشگاه استانی و حضور در نمایشگاه های کشور هدف شود.
همراهی با مردم و افکار عمومی
رییس اتاق کرمانشاه از مردم و افکار عمومی نیز به عنوان بخش دیگری یاد کرد که در دوره آتی اتاق بازرگانی مورد توجه خواهد بود و عنوان کرد: اتاق بازرگانی به عنوان یک نهاد مردمی و جمعی نمی تواند به مردم، نیازها و خواسته ها و انتظارات آنها بی توجه باشد.
کاشفی با بیان اینکه نمی توانیم نظاره‌گر روند نامطلوب اقتصادی مردم باشیم، خاطرنشان کرد: معتقدم ایستادن در مقام راهبری و مطالبه گری برنامه های توسعه، اشتغال سازی و حل مشکلات کسب و کار می تواند زمینه ساز بهبود انتظارات مردم از بخش خصوصی باشد.
وی اضافه کرد: در دور بعدی بنا داریم با استفاده از ظرفیت نخبگان، اصحاب رسانه و صاحبان کسب و کار نقش خود را بر توسعه استان و بهبود تصویر اتاق در نگاه مردم و پاسخ به نیازهای ایشان ایفا کنیم.
کاشفی با تاکید بر اینکه توسعه کسب و کارهای خود را مرهون ارتزاق از حمایت مردم می دانیم، عنوان کرد: زمان آن رسیده که بخش خصوصی استان بویژه شرکت های بزرگ؛ با ظرفیت های بالایی که دارند امید به آینده را به مردم کرمانشاه باز گردانند.
رئیس اتاق کرمانشاه گفت: بنا داریم در دور بعدی بر شکل‌دهی همکاری جمعی بین نخبگان، صاحبان کسب و کار، دولت و رسانه‌ها، برای بهبود ملموس زندگی مردم استان متمرکز شویم.
وی از سه راهبردی که در این بخش تعریف شده نیز یاد کرد و ادامه داد: این راهبردها شامل یکپارچه سازی فرایندهای عضویت، خدمات و روابط عمومی، راهبرد چابک سازی ارائه خدمات و روابط عمومی از طریق برون سپاری به ظرفیت های داخلی استان و راهبرد آغاز مسیر درآمدزا کردن بخش های خدماتی اتاق با رویکرد پوشش هزینه ها برای نیل به یک اتاق مستقل و پویا است.

دعوت برای مشارکت فعال در انتخابات پیش‌رو
رییس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه مسیر سخت و پر از آزمون و خطایی برای رسیدن به جایگاه امروز طی کردیم، گفت: معتقدم بخش خصوصی استان در آستانه شروع گام‌های تازه‌ای با استفاده از آموخته‌های پیشین است.
کاشفی با بیان اینکه به گرمی و امید دست همکاری به سوی فعالان اقتصادی، نخبگان و دست اندرکاران استان برای ساختن کرمانشاه دراز میکنیم، از همه اعضا دعوت کرد به صورت گسترده در انتخابات پیس رو شرکت کنند.
وی بالا بودن میزان مشارکت در انتخابات اتاق بازرگانی را زمینه‌ساز افزایش مشروعیت و اعتبار این نهاد جمعی و مدنی دانست تا حس تعلق جمعی و انرژی حمایتی لازم برای گام های بلند بعدی فراهم شود.

اخبار مشابه
بازدید روزانه حدود ۲۵۰۰ نفر از سراب نیلوفر کرمانشاه
برگزاری جلسه بررسی وضع موجود عدالت آموزشی و تربیتی در نوسازی مدارس کرمانشاه
اماکن تاریخی کرمانشاه تا چه ساعتی باز هستند؟
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.