پیش بینی کشت۱۱هزار هکتار چغندرقند بهاره در استان کرمانشاه

  پرینت
شناسه خبر : 16322 | تاریخ انتشار : 11 اسفند 1399 - 20:10 |
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در جلسه هماهنگی برنامه ریزی کشت بهاره چغندرقند که با حضور نمایندگان کارخانه های قند داخل و خارج استان برگزار شد، گفت: پیش بینی می شود امسال ۱۱هزار هکتار کشت چغندرقندبهاره در استان انجام شود.

 

 

به گزارش نسیم کرمانشاه ، محمدسعید هوشیار با اعلام این خبر افزود: در این راستا پیش بینی می شود از این سطح ۷۰۰ هزار تن چغندرقند تولید و توسط کارخانه های قند خریداری شود.

هوشیار سطح زیر کشت چغندرقند بهاره سال زراعی گذشته را ۱۰ هزار و ۲۰۰ هکتار اعلام کرد و گفت: از این سطح ۶۸۲ هزار تن چغندرقند تولید و تحویل کارخانه های قند گردید.

وی سپس به کشت چغندرقند پاییزه در استان پرداخت و افزود: سال زراعی گذشته ۳۹۰ هکتار چغندرقند پاییزه در مناطق گرمسیری استان کشت شد و از این سطح ۲۰هزار تن محصول تولید گردید.

وی افزود: امسال ۱۱۵۰هکتار چغندرقند پاییزه در مناطق گرمسیری استان کشت شده که نشان از افزایش ۳برابری سطح زیر کشت دارد و پیش بینی داریم تولید چغندرقند پاییزه استان به حدود ۶۰ هزار تن برسد.

گفتنی است در این جلسه که با حضور نمایندگان کارخانه های قند برگزار شد تصمیماتی در خصو ص برنامه ریزی لازم به منظور عقدقرارداد با کشاورزان، تعیین سطوح کشت و مسائل اجرایی کار اتخاذ و مصوب گردید.

  • نویسنده : محمد فرجی
اخبار مشابه
بازدید روزانه حدود ۲۵۰۰ نفر از سراب نیلوفر کرمانشاه
برگزاری جلسه بررسی وضع موجود عدالت آموزشی و تربیتی در نوسازی مدارس کرمانشاه
اماکن تاریخی کرمانشاه تا چه ساعتی باز هستند؟
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.