‍ سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود در سال جاری بیش از ۳۷ هزار تن محصولات باغی از باغات شهرستان کرمانشاه برداشت شود. مهندس ابراهیم دارایی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: سال گذشته در مجموع بیش از ۳۵۸۷۵ تن انگور، سیب، هلو، شلیل، گردو و… از باغات این […]

‍ سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود در سال جاری بیش از ۳۷ هزار تن محصولات باغی از باغات شهرستان کرمانشاه برداشت شود.

مهندس ابراهیم دارایی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: سال گذشته در مجموع بیش از ۳۵۸۷۵ تن انگور، سیب، هلو، شلیل، گردو و… از باغات این شهرستان برداشت شده است و امسال تاکنون حدود ۲۸۰۹۲ تن انواع محصولات باغی از باغات شهرستان کرمـانشاه برداشت گردیده و این روند بر اساس نوع محصولات و زمان رسیدن آن ها تا اواسط فصل پاییز به طول می انجامد.

دارایی با اعلام اینکه در این شهرستان بیش از ۳۸۲۹ هکتار باغ مثمر وجود دارد خاطر نشان کرد: حدود ۲۸۸۳ هکتار از این باغات بارور می باشند که پیش بینی می کنیم از مجموع باغات یاد شده بیش از ۳۷ هزار تن انواع محصولات باغی تولید شود؛ لازم به ذکر است مراحل تولید و پرورش محصولات باغی در این شهرستان طبیعی بوده و کمتر از کود و سموم شیمیایی استفاده شده است.

وی یادآور شد: در راستای سیاست های توسعه باغات در سال گذشته در این شهرستان و امکانات مهیا شده با مشارکت بهره برداران بالغ بر ۹۲ هکتار باغ آبی و دیم به سطوح باغات شهرستان کرمانشاه اضافه گردیده است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه در پایان خشکسالی‌های مکرر، کمبود آب، فقدان سیستم‌های نوین آبیاری، عدم توجه باغداران به تغذیه و حاصلخیزی خاک را از جمله مشکلات تولید این محصولات برشمرد.