مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه در بازدیدی از پروژه در دست اجرای تصفیه خانه فاضلاب و پروژه آبرسانی شهر سنقر بازدید کرد و به بررسی وضعیت اجرا و پیشرفت این پروژه ها پرداخت. به گزارش نسیم کرمانشاه ، مهندس علیرضا تخت شاهی طی گفتگویی در حاشیه این بازدید، گفت: خوشبختانه امسال عملیات اجرایی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب سنقر، […]

مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه در بازدیدی از پروژه در دست اجرای تصفیه خانه فاضلاب و پروژه آبرسانی شهر سنقر بازدید کرد و به بررسی وضعیت اجرا و پیشرفت این پروژه ها پرداخت.

به گزارش نسیم کرمانشاه ، مهندس علیرضا تخت شاهی طی گفتگویی در حاشیه این بازدید، گفت: خوشبختانه امسال عملیات اجرایی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب سنقر، صحنه و کرندغرب را با اعتبارات سفر مقام معظم رهبری آغاز کرده ایم و احداث تصفیه‌خانه در پاوه، روانسر، جوانرود و تازه‌آباد نیز در حال انجام است.

به گفته وی تصفیه خانه فاضلاب شهر سنقر در زمینی به مساحت ۳۷۰۰۰ مترمربع در دو فاز احداث می شود که فاز اول آن، احداث دیوار سایت تصفیه خانه با سازه آجری به طول ۸۸۰ متر و ارتفاع ۲٫۵ متر که عملیات اجرایی آن با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد درحال اجراست.

مهندس تخت شاهی برآورد اعتبار موردنیاز برای بهره برداری از این تصفیه خانه را بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام و تاکید کرد که درصورت تامین اعتبار به موقع، طی دو تا سه ماه به اتمام خواهد رسید.

وی یادآورشد: ظرفیت تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه ۷۴۰۰ مترمکعب در شبانه روز برای جمعیتی معادل ۴۷ هزار نفر می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه همچنین از پروژه آبرسانی شهر سنقر نیز بازدید کرد و گفت: تامین آب سنقر از ابتدای مهرماه ۹۶ با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد از شرکت آب منطقه ای به این شرکت جهت ادامه عملیات اجرایی تحویل گردید.

وی این پروژه را شامل احداث یک باب تصفیه خانه آب به ظرفیت ۲۳۰ لیتر در ثانیه، یک مخزن میانراهی با ظرفیت ۲۰۰۰ متر مکعب و یک مخزن ذخیره جدید در زون مرتفع با ظرفیت ۳۵۰۰ مترمکعب، احداث خطوط بین مخازن به طول ۶۵۰۰ متر، در سایز‌های ۴۰۰ و ۴۵۰ میلی متر لوله‌های فولادی، از محل تصفیه خانه تا مخزن عنوان کرد.

مهندس تخت شاهی گفت: پروژه تصفیه خانه هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در حال اجرا است.