مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه طی پیامی فرا رسیدن هفته جهانی کارآفرینی(17 لغایت 23 آبان 1400 ) را تبریک گفت.

پیام تبریک مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کارآفرینی

 به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه، متن پیام حسن عزیزی به شرح زیر می باشد: کارآفرینی، مفهومی است که همواره همراه بشر بوده و به عنوان یک پدیده نوین، نقش موثری در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشورها ایفا می کند، کارآفرینی در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار امروزه، دارای نقش کلیدی بوده و تضمین حیات و بقاء کشورها نیازمند نوآوری، ابداع و خلق محصولات و خدمات جدید می‌باشد.

دستیابی به آرمان های توسعه پایدار کشور که جایگاه شایسته ای در اقتصاد جهانی برای کشور فراهم می کند تنها از طریق توسعه و گسترش کارآفرینی امکان پذیر است.

توسعه فرهنگ کارآفرینی، انجام حمایت های لازم از کارآفرینان، ارائه آموزش های مورد نیاز به آنان و انجام تحقیقات و پژوهش های لازم در این زمینه بوده است.

کارآفرینی مهم ترین منبع نوآوری، اشتغالزایی و توسعه می باشد. توسعه کارآفرینی رشد اقتصادی را افزایش داده و اثرات مثبتی مانند بهبود وضعیت رفاهی مردم، کاهش فقر، افزایش اشتغال در جامعه به وجود می آورد.

کارآفرینی سبب پیدایش محصولات، خدمات، روش ها، سیاست ها، افکار و راهکارهای نو برای حل مشکلات جامعه می گردد. در حقیقت کارآفرینی نه تنها به عنوان یک نیروی محرک و سازنده اقتصادی، بلکه در بعدی گسترده تر به عنوان یک عامل پویای اجتماعی مورد توجه می باشد.

کارآفرینی علاوه بر نقشی که در گسترش فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی، کاهش بیکاری، افزایش مهارت های تولیدی و بازرگانی و نیز سودآوری اقتصادی دارد، در سطح اجتماعی نیز یک عامل متحول کننده و پویاست.

با توجه به روند توسعه کشورها، که توسعه را مبنای دانش و قابلیت های انسانی، عملی می داند و جهت گیری چشم انداز بیست ساله کشورمان که متکی بر اقتصاد دانایی محور است و توسعه کارآفرینی یکی از استراتژی مناسب دستیابی به آن است، ضرورت تدوین و اجرای برنامه ملی توسعه کارآفرینی در جهت دستیابی به اهداف چشم انداز بیست ساله و توسعه پایدار کشور امری بدیهی به نظر می رسد.

به راستی که با کشف اثر واقعی ویروس کرونا بر کارآفرینی، بسیاری از کارآفرینان خط مشی خود را تغییر داده تا بتوانند پاسخگوی نیازهای جدید برای کالاها یا خدمات مورد نیاز در زمان شیوع ویروس کرونا باشند.

اینجانب ضمن تبریک و تهنیت آغاز هفته کارآفرینی از همه کسانی که کسب و کار خود را با روحیه خلاق و نوآور عجین نموده و کارآفرینی و تخریب خلاق را شیوه  و سبک زندگی و کسب و کار خود قرار داده اند تشکر می کنم و امیدوارم با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و با پیروی از سیاست های دولت و هم افزایی، تشریک مساعی و تعامل سازنده در این مسیر افتخار آفرین، با گام هایی استوار حرکت نمایند.