شهردار کرمانشاه گفت: پیاده‌راه خیابان مدرس کرمانشاه بدون رضایت کسبه و بازاریان اجرا نمی‌شود. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ سعید طلوعی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه اظهار داشت؛ در بسیاری از شهر‌های کشورمان بیماری کرونا تبدیل به بهانه‌ای برای کار نکردن شده است، اما باید گفت که با وجود وضع اقتصادی بد این روز‌ها […]

شهردار کرمانشاه گفت: پیاده‌راه خیابان مدرس کرمانشاه بدون رضایت کسبه و بازاریان اجرا نمی‌شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ سعید طلوعی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه اظهار داشت؛ در بسیاری از شهر‌های کشورمان بیماری کرونا تبدیل به بهانه‌ای برای کار نکردن شده است، اما باید گفت که با وجود وضع اقتصادی بد این روز‌ها و شیوع کرونا تنها انگیزه و دل گرمی مردم همین کار‌های عمرانی و شهرسازی است.

وی گفت: از نظر ما این بیماری هیچ مانعی برای کار کردن ایجاد نمی‌کند و برعکس مردم با دیدن فعالیت‌ها اضطراب کمتری برای مقابله با کرونا دارند.

شهردار کرمانشاه تاکید داشت: در کرمانشاه بنای راستگویی گذاشته شده و تلاش شده به جای صحبت کردن بیشتر عمل کنیم زیرا تجربه ثابت کرده افرادی که شعار زیاد می‌دهند کمتر عمل می‌کنند.

وی افزود: در بیشتر نقاط کشور اضافه‌کاری پرداخت نمی‌شود اما در شهرداری کرمانشاه به طور کامل در حال پرداخت است.

طلوعی در خصوص انتقادات وارد شده به موضوع احداث پیاده راه در خیابان مدرس، گفت: در حال حاضر پیاده راه در تمام دنیا انجام می‌شود حتی در استان بسیار نزدیک به ما، استان همدان و این موضوع نه تنها باعث کسادی بازار نشده است بلکه رونق اقتصادی هم پیدا کرده اند.

وی با بیان اینکه از سر کوچه لک‌ها تا میدان شهرداری سابق برای فاز نخست برنامه‌ریزی شده است افزود: هدف اصلی کمرنگ کردن فرهنگ استفاده بیش از حد از خودروی شخصی و احیای فرهنگ پیاده‌روی است.

شهردار کرمانشاه بیان داشت: قسمت میانی خیابان به صورت بی‌.آر.‌تی است و تا میدان شهرداری ۶ ایستگاه دارد و قسمت‌های طرفین نیز به پیاده‌راه تبدیل می‌شود؛ بنابراین پیاده‌روی مردم در این خیابان کسب و کار را رونق می‌بخشد.

وی افزود: برای این پیاده‌راه مبلمان بسیار زیبا و فضای سبز در نظر گرفته شده است و تا زمانی که تمام کسبه راضی نباشند این اقدام انجام نمی‌شود.

طلوعی در خصوص اهداف شهرداری عنوان داشت: ما سعی کرده‌ایم حرف نزنیم و بیشتر عمل کنیم و تاکید ما بیشتر بر روی پروژه‌هایی است که باعث عذاب عده‌ای از شهروندان شده است و باید فضای کار کردن را به سوی عمل کردن ببریم همانند روز‌های دفاع مقدس که فقط عمل و جهاد رزمندگان بود که سبب شد بر دشمن بزرگ دنیا غلبه کنیم.

وی با بیان اینکه ۵۶۰ مغازه ضایعاتی در کرمانشاه وجود دارد که مکان‌هایی برای ساماندهی آن‌ها تعبیه شده است گفت: باید فرهنگ جمع‌آوری زباله در ساعتی مشخص به طور مجدد احیا و معضل وجود زباله‌گردها رفع شود.