در چند سال اخير يكي از اصلي ترين مطالبات جوانان و اهالي ورزش استان كرمانشاه بحث پيگيري پرونده باشگاه فوتبال راهيان و بازگشت آن به مسابقات ليگ دسته اول كشور بوده است اما متاسفانه اين پيگيري ها تا به امروز به نتيجه نرسيده و باوجود در دست داشتن حكم قضايي از ديوان عالي كشور مبني بر بازگشت تيم راهيان به ليگ دسته اول فوتبال، اين مهم همچنان در بلاتكليفي محض به سر مي برد.

همانطور که اشاره شد با وجود رای دیوان عالی کشور به نفع تیم راهیان، فدراسیون فوتبال تاکنون به این رای تمکین نکرده و وضعیت این باشگاه پرطرفدار کرمانشاهی که روزگاری نچندان دور تنها دلخوشی جوانان و به ویژه فوتبالدوستان کرمانشاهی بود، مشخص نیست.

گرچه مدیران کنونی و سابق استان چه در بخش ورزش و جوانان و چه در بخش مدیریت ارشد استان هرکدام به نوعی پیگیر بازگشت این تیم به لیگ یک کشور بوده اند اما واقعیت آن است که پیگیری های صورت گرفته آنطور که شایسته مردم کرمانشاه باید می بود، نبوده است و نتیجه نهایی که همان بلاتکلیفی و عدم تمکین فدراسیون فوتبال می باشد خود گویای کارساز نبود پیگیری های قبلی است.

اما اکنون که استان کرمانشاه پس از کش و قوس های بسیار توانسته استاندار جدید خود را در دولت سیزدهم بشناسد و شخص آیت الله رییسی پس از بررسی گزینه های مختلف، سردار بهمن امیری مقدم به عنوان یک مدیر توانمند بومی را به عنوان استاندار جدید کرمانشاه انتخاب کرده اند. جوانان و اهالی فوتبالی استان از ایشان انتظار دارند که موضوع بازگشت تیم راهیان به لیگ دسته اول کشور را به صورت جدی پیگیری کرده و در واقع این مطالبه به حق ورز دوستان کرمانشاهی را در اولویت برنامه های کاری خود قرار دهد.

و قطعا همین پرونده می تواند سنگ محک خوبی برای سنجنش میزان توانمندی و قدرت رایزنی استاندار جدید کرمانشاه در دفاع از حقوق مردم این استان به ویژه جوانان و ورزشدوستان باشد.

گفتنی است: در پی تصمیم فدراسیون فوتبال در سال ۹۴ و سقوط تیم راهیان به لیگ دسته دوم، سلمان کریمی مالک باشگاه فوتبال راهیان تنها شخصی بود که در سکوت و بدور از هیاهوی رسانه ای سالها وقت و انرژی خود را در مجامع حقوقی و قضایی برای محکومیت فدراسیون بکار گرفت و در آخر توانست حق از دست رفته فوتبال استان را بازگرداند و با حکم عالی‌ترین مجامع قضایی کشور یعنی دیوان عالی، فدراسیون را محکوم کند تا زمینه حضور تیم راهیان را در فصل جدید رقابت‌های لیگ دسته اول فراهم شود اما متاسفانه مدیریت فدراسیون فوتبال کشور همچنان از اجرای این حکم عالی قضایی سر باز می زنند.

یادمان نرود که جوانان کرمانشاهی این روزها هیچگونه تفریح و سرگرمی خاصی برای خالی کردن انرژی خود ندارند و سالهاست که در حسرت انجام بازیهای خانگی تیم فوتبال راهیان در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور به سر می رند و قطعا این وظیفه شخص استاندار به عنوان عالی ترین مقام اجرایی استان است که چاره ای برای این مشکل بیاندیشد.

خلاصه اینکه جناب سردار امیری مقدم که خود فرزند کرمانشاه هستید، ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمدگویی به محضرتان، انتظارمان این است که این موضوع را به صورت ویژه و با اولویت خاص مورد رسیدگی قرار دهید.

بی شک بازگشت راهیان می‌تواند یک بازگشت بزرگ برای فوتبال کرمانشاه باشد که در سال‌های اخیر روزهای خاکستری را می‌گذراند و این بازگشت می‌تواند در رگ‌های ورزش خونی تازه جاری کند. موضوعی که باید به عنوان یکی از مشکلات و خواسته‌های اصلی ورزش استان، در صدر موضوعات در دست اقدام استاندار جدید باشد و با احقاق حقی که پایمال شده، بزرگ‌ترین خدمت ممکن را به ورزش استان داشته باشد.

استاندار که خود از نیروهای بومی استان است و مطمئنا دل در گرو موفقیت جوان‌های این استان دارد، می‌تواند با دید بهتری به این موضوع بنگرد و با پیگیری خود خدمت بزرگی به جوانان هم‌دیاری‌اش داشته باشد. موضوع بازگشت راهیان کرمانشاه، مطالبه اصلی ورزش کرمانشاه است که باید در صدر فهرست اقدامات استاندار جدید، در حوزه ورزش باشد و بالاخره آن را عملی کند.