سرپرست سازمان صنعت و معدن و تجارت از افتتاح پروژه بیو ایمپلنت کرمانشاه تا اسفندماه سال جاری خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه، محسن دارابی به مناسبت روز صنعت و معدن در جمع خبرنگاران با تبریک روز ملی صنعت و معدن به فعالان این عرصه اظهار داشت؛ درصدد هستیم تا مصوبات سفر مقام معظم رهبری […]

سرپرست سازمان صنعت و معدن و تجارت از افتتاح پروژه بیو ایمپلنت کرمانشاه تا اسفندماه سال جاری خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، محسن دارابی به مناسبت روز صنعت و معدن در جمع خبرنگاران با تبریک روز ملی صنعت و معدن به فعالان این عرصه اظهار داشت؛ درصدد هستیم تا مصوبات سفر مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم.

وی گفت: در سفر مقام معظم رهبری سه پروژه صنعتی مهم برعهده سازمان صنعت و معدن و تجارت گذاشته شد که این سه پروژه شامل؛ پروژه های بیواتانول، بیو ایمپلنت و پروژه تولید قیر از گوگرد می باشد که در حال حاضر تمام تلاش خود را برای به بهره برداری رساندن این پروژه ها به کار می گیریم.

سرپرست سازمان صنعت و معدن و تجارت بیان داشت: در چند ماه حضور خود در سازمان صنعت و معدن و تجارت استان دو بار میزبان وزیر صمت بودیم که طی این بازدیدها چندین پروژه صنعتی به بهره برداری رسید.

وی افزود: در چند روز اخیر نمایشگاه رونق تولید برای اولین بار در کرمانشاه راه اندازی شد که ایده اصلی آن توسط آقای ساسانی مدیر نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه و حمایت های استاندار کرمانشاه صورت گرفت و امیدواریم با انجام این کار در سال رونق تولید بتوانیم تولید را به رونق برسانیم.

دارابی گفت؛ مجموعا در سال ۹۸ قرار بر هدفگذاری ۳۵ واحد صنعتی بوده که از این مقدار در سه ماهه اول ۸ واحد صنعتی راکد احیا شده که ۲۳ درصد از این واحدها را شامل می شود و بقیه واحدهای راکد نیز تا پایان سال فعال سازی می شود.

وی ادامه داد: در حوزه معدن نیز بیان داشت: تا پایان سال ۹۸، ۲۰ واحد معدنی هدفگذاری شده که در حال حاضر ۹ واحد معدنی فعال سازی شده و در مجموع ۸۵ نفر نیز شغل ایجاد شده است.

سرپرست سازمان صمت تاکید داشت؛ در نظر داریم که برای سال ۹۸ چند گام اساسی بر داریم اول اینکه هیچ واحد صنعتی و معدنی راکدی در استان باقی نماند و دوم این که پروژه های نیمه تمام را به اتمام رسانده و در نهایت واحدهای راکد را احیا کنیم.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۷۰ واحد صنعتی زیر ظرفیت داریم که امیدواریم با اقدامات آتی بتوانیم تولید این واحدها را به ظرفیت واقعی خود برسانیم.

دارابی در ادامه اظهار داشت: پروژه قوطی زمزم تا پایان هفته دولت به افتتاح می رسد و پروژه بیوامپلنت نیز تا اسفند ماه سال جاری به افتتاح خواهد رسید.

وی در پایان بیان داشت: پروژه بیواتانول در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که سهم بانک تجارت ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که با همت استاندار و بانک تجارت این سهم باید پرداخت شود.