همزمان با ششمین روز از دهه مباک فجر پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی پروژه احداث پست سویچینگ ۶۳ کیلوولت هرسین با اعتباری بالغ بر ۳۱۰ میلیارد ریال در شهرستان هرسین واقع در استان کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ امروز یکشنبه ۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ و همزمان با ششمین روز از دهه فجر پروژه احداث پست سویچینگ ۶۳ کیلوولت هرسین با حضور مهندس “بهمن امیری‌مقدم” استاندار کرمانشاه، مهندس اسدی و دیگر مسئولین استانی و محلی افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اظهار داشت: این پروژه داراری شش فیدر خط ۶۳ کیلوولت و با هدف تأمین برق مطمئن و پایدار صنایع منطقه هرسین از جمله شرکت ذوب آهن بیستون و دیگر صنایع و متقاضیان آتی در راستای اشتغال‌زایی و توسعه بیشتر زیرساخت‌های استان کرمانشاه احداث شده است.

وی گفت: برای احداث این پروژه اعتباری بالغ بر ۳۱۰ میلیارد ریال در شهرستان هرسین واقع در استان کرمانشاه هزینه شده است.

مهندس اسدی در ادامه اظهار داشت: پیشرفت صنعت برق حال حاضر با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست به طوری که تعداد مشترکین سه استان تحت پوشش شرکت برق منطقه ای غرب در حال حاضر حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر می باشد که نسبت به قبل از انقلاب پیشرفت چشمگیری داشته است و تعداد مشترکین استان کرمانشاه در حال حاضر ۸۱۱ هزار مشترک می باشد.

وی گفت: تا سال ۱۴۰۷ تمام نیازهای منطقه و استان از نظر برق تامین می باشد و در این راستا شهرستان هرسین نیز هیچگونه مشکلی از نظر تامین برق ندارد و آماده پذیرایی از هر سرمایه گذاری در زمینه تامین برق در این شهرستان می باشیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب بیان کرد: عملیات تامین برق قطار شهری کرمانشاه نیز انجام شده و به عنوان اولین شرکت برق منطقه ای کشور به شمار می رویم که تامین اینگونه پروژه ای را قبل از افتتاح پروژه آماده سازی نمودیم و هیچگونه مشکلی در این زمینه نداریم.

وی اظهار امیدواری کرد؛: به تمام دلسوزان و هم استانی های عزیز این قول را می دهیم که هیچگونه مشکل و یا کمبودی در زمینه تامین برق سرمایه گذاران در استان وجود ندارد و تضمین می دهیم تامین برق هر سرمایه گذار به استان کرمانشاه را به راحتی انجام دهیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه این مراسم با تبریک ایام دهه مبارک فجر اظهار داشت: از اقدامات برق منطقه ای و مدیرعامل این شرکت در راستای تامین برق استان و همچنین سهولت سرمایه گذاری در استان تقدیر می نماییم.

وی افزود: امروز ۷ پروژه در شهرستان هرسین با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود که بایستی این رویه ادامه داشته باشد.

امیری مقدم گفت؛ کرمانشاه ظرفیت های فراوانی دارد که باید با تلاش و همت مسوولان و مردم از این ظرفیت ها به نحو احسن استفاده کنیم و بیکاری را در استان ریشه کن کنیم.

وی بیان داشت: شهرستان هرسین با ۷ هزار نفر بیکار شرایط مساعدی از لحاظ اشتغال ندارد و بایستی با تلاش و کوشش و ورود سرمایه گذار به این شهرستان شرایط بیکاری را بهبود بخشید.