مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از افتتاح پروژه آبرسانی به ۷۲ روستای استان کرمانشاه به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد. 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ دکتر رضا داوودی در آیین افتتاح پروژه آبرسانی به ۷۲ روستای استان کرمانشاه اظهار داشت: یکی از پروژه های تاثیرگذار در روند توسعه و پیشرفت کشور، پروژه های آبرسانی است که طبق قرارداد بین شرکت آبفا استان و قرارگاه امام حسن مجتبی این پروژه ها به بهره برداری می رسند.

وی گفت: در حال حاضر عملیات آبرسانی تعداد زیادی از روستاها انجام شده و یا در حال اجرا می باشد که استان کرمانشاه حدود دو استان برتر کشور در زمینه پروژه های آبرسانی می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه بیان کرد: در حال حاضر ۷ درصد استان با مشکلات آبرسانی مواجه بوده که روستاهای دارای سکنه پایین و کمتر از ۱۰ خانوار می باشد که به دنبال آبرسانی به این روستا نیز می باشیم.

وی افزود: پروزه آبرسانی در قالب ۳۴۹ روستا با قرارگاه آبرسانی امام حسن منعقد شده که آبرسانی به ۷۲ روستای آن افتتاح و مابقی نیز تا نیمه سال ۱۴۰۲ به اتمام می رسد.

داودی اظهار داشت: این پروژه شامل ۷۲ روستا با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال و همچنین ۸ حلقه چاه و جمعیت بالغ بر ۱۳ هزار نفر را در بر می گیرد.

وی افزود: پروژه مجتمع کرج پا قلعه شهرستان صحنه شامل ۱۳ روستا و بیش از ۹۰۰ خانوار در ذیل این پروژه قرار دارد که به صورت نمادین امروز با حضور مسئولان افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه تاکید داشت: علیرغم کاهش جدی بارش ها طی چند سال اخیر با برنامه های مدون به دنبال تابستان بدون تنش آبی می باشیم تا بلکه تنش آبی در استان را مرتفع کنیم.

وی در پایان گفت: در سطح روستاهای استان انشعابات غیرمجازی نیز وجود دارد که امیدواریم با همکاری خود مردمان روستاها این انشعابات غیر مجاز برچیده شود.

  • نویسنده : ویدا نادری