مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از پرداخت کامل مطالبات گندمکاران کرمانشاهی خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ ماشاءاله ارویسی گفت : تمامی مطالبات کشاورزان گندمکار استان کرمانشاه که تا تاریخ دوم خردادماه گندم مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید تضمینی در مناطق گرمسیر استان تحویل داده اند ، تسویه حساب شد .
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه در حالی این خبر را اعلام کرد که قبلا دولت وعده داده بود ، امسال نیز همچون سال گذشته مطالبات کشاورزان را در کوتاهترین زمان ممکن پرداخت خواهد کرد .
وی تصریح کرد در استان کرمانشاه از ابتدای فصل خرید تضمینی تا کنون بیش از ۱۲۴۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان هم استانی توسط ۶ مرکز خرید تضمینی دایر در مناطق گرمسیر استان ، با نرخ مصوب پنجاه هزار ریال به ازای هر کیلو گرم گندم با کیفیت ، خریداری شده است .
ارویسی ارزش گندم های خریداری شده ثبت شده در سامانه بانک کشاورزی را معادل ۵۱۹ میلیارد و ۸۹۲ میلیون ریال اعلام کرد و افزود : با پرداخت بیش از ۴۳۲ میلیارد و ۳۲۲ میلیون ریال ، صد در صد مطالبات کشاورزانی که تا تاریخ دوم خرداد ماه گندم خود را به مراکز خرید تضمینی تحویل داده اند ، توسط بانک عامل به حساب ایشان واریز شده است .
این مقام مسئول همچنین از خرید بیش از ۳۱۸۳۷ تن گندم کشاورزان مناطق گرمسیری بصورت توافقی و نقدی توسط کارخانه های تولید ماکارونی کشور خبر داد که با احتساب این میزان گندم میتوان جمع کل خرید استان کرمانشاه را تا تاریخ ششم خرداد ماه ، بیش از ۴۴۲۵۱ تن اعلام نمود .
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه همچنین از آغاز برداشت گندم در مناطق معتدل استان طی چند روز آینده خبر داد و از کشاورزان خواست در هنگام مراجعه به مراکز خرید تضمینی ، ضمن در دست داشتن کارت ملی حتما شماره حساب فعال بانک کشاورزی متعلق به خود را نیز به مراکز خرید تضمینی ارائه نمایند .