رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد: مجبور کردن بیمار به پرداخت دستی و کارت به کارت حق ویزیت در مطب‌های پزشکی ممنوع و خلاف قانون است.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ قباد محمدی گفت: از برخورد با پزشکان متخلف کرمانشاهی فاقد دستگاه کارتخوان خبر داد و گفت: تاکنون نیز چند مورد گزارش مردمی در این خصوص را دریافت کرده ایم و برخورد لازم انجام شده است.
وی ادامه دا: در برخی موارد گزارش شده که در بعضی از مطب‌ها و مراکز خصوصی پزشکی، به جای استفاده از کارتخوان بیمار را مجبور به پرداخت کارت به کارت حق ویزیت خود می‌کنند.
وی افزود: درخواست کارت به کارت کردن و عدم استفاده از کارتخوان مربوط به پزشک در مراکز خصوصی درمانی و مطب پزشکان تخلف بوده و اگر بازرسان با این موارد روبه‌رو یا گزارش مردمی انجام شود با پزشک مربوطه برخورد می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: بازرسی‌های زیادی از مطب پزشکان به عمل آمده، اما به دلیل شناخته شده بودن بازرسان موارد تخلف پنهان شده و منشی وانمود به استفاده از کارتخوان می‌کنند.
محمدی خاطرنشان کرد: اگر همشهریان با این نوع تخلف و عدم استفاده از کارتخوان مطب در مراکز پزشکی مواجه شدند با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته تا در اسرع وقت برخورد لازم انجام شود