رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه گفت: این دانشگاه برای ترم بهمن ماه در ۱۸ رشته تحصیلی جدید دانشجو می پذیرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه حسن شرفی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: در این دانشگاه ۱۰۰ کد رشته تحصیلی تدریس می شود که در بهمن ماه در ۶۰ رشته در دوره کاردانی و ۴۰ رشته در دوره کارشناسی دانشجو پذیرش می شود.

وی گفت: مراکز علمی کاربردی استان در ۶۰ کد رشته کاردانی و ۴۰ کد رشته کارشناسی برای ترم بهمن ماه تکمیل ظرفیت دارد که از این تعداد ۱۱ کد رشته کاردانی و هفت کد رشته کارشناسی جدید است.
شرفی بیان داشت: رشته هایی مانند، تاکسیرانی حرفه ای، گردشگری حرفه ای، روابط عمومی، تجهیزات پزشکی، کارآموزیی آزمایشگاه، پیرایش و آرایش زنانه، تکنولوژی دوخت و خیاطی و همچنین طراحی و  کارشناسی حرفه ای معماری و محیط داخلی ساختمان ، تکنولوژی دوخت و خیاطی و کارشناسی پوشاک، تجهیزات حرفه ای پزشکی و اتاق عمل از جمله کد رشته های جدید این دانشگاه است که متقاضیان می توانند در آن مهارت پیدا کنند و جذب کار شوند.
وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشگاه نسل سوم است که در کنار آموزش مباحث نظری و علمی رشته ها، بیشتر تمرکز بر ارتقا مهارت آموزی و کار عملی دانشجویان دارد .
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه، به شهریه بسیار پایین این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه ها و مراکز علمی اشاره کرد و گفت یک دانشجو در طول چهار ترم ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شهریه می دهد و این در حالی است هر ترم، وام دانشجویی پرداخت می گردد که ۹ ماه پس فارغ التحصیلی روند بازپرداخت آن شروع می شود.
شرفی هدف اصلی این دانشگاه را توسعه اشتغال اعلام کرد و افزود: یکی از مهمترین نیازهای کشور برای غلبه بر بیکاری پرورش افراد به متخصص و صلحب مهارت فنی است و دانشگاه جامعه علمی کاربردی استان کرمانشاه در راستای توسعه آن گام برمی دارد.
وی با بیان اینکه تاکنون ۳۹ هزار دانشجو از مراکز علمی کاربردی کرمانشاه دانش آموخته شدند، گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجو در هشت مرکز این دانشگاه در استان مشغول به تحصیل هستند.
وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: از ۱۵ آبان کلاس های درس های کارگاهی و عملی این دانشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا حضوری برگزار می شود.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه همچنین گفت: امتحانات ترم این کلاس ها که ۳۵ درصد کلاس های این دانشگاه را تشکیل می دهد حضوری است و امتحان کلاس های نظری نیز مجازی و غیر حضوری برگزار می شود.
شرفی اذعان کرد: تقریبا ۱۰۰ درصد کارکنان و استادان این دانشگاه واکسن کرونا را تزریق کردند و دانشجویان نیز برای حضور سر امتحان و کلاس ها باید واکسن کرونا زده باشند.